2009
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Grand Prix CEDE

Szczegółowy opis czterech produktów, które otrzymały najważniejszą nagrodę polskiego rynku stomatologicznego w 2008 roku, czyli Grand Prix targów CEDE. Nagrodzone produkty to: szczoteczka Elgydium Clinic Trio Compact Mix, wkładki policzkowe o nazwie Neo Drys, mikroskop Optilion Pico oraz materiał do wypełnień produkowanych w technologii glasjonomerów o nazwie GC EQUIA.

Autor: mgr inż. Piotr Szymański


Dobrze siedzieć

Jak wybrać i sprawdzić przed zakupem fotel oraz stołek dla lekarza i asystentki. Przy zakupie unitu wcale nie trzeba wybrać fotela dla pacjenta, ani tym bardziej stołka, który proponuje nam sprzedawca. Można i nawet należy powybrzydzać. Wszystko w trosce o własną wygodę.

Autor: mgr inż. Piotr Szymański


Rentgenofobia

W praktyce lekarskiej często mamy do czynienia się z pacjentem odczuwającym lęk. ¬ródło tego lęku może być niesprecyzowane lub bardzo konkretne. Najczęściej pacjenci obawiają się widoku krwi, bólu, białego fartucha, zapachu medykamentów, karetki, szpitala, wózka inwalidzkiego, widoku cudzego cierpienia. Zdarzają się pacjenci, którzy „mają strach” przed wizytą u dentysty, a także przed badaniem aparatem rtg.

Autor: lek. dent. Marcin Pasierbiński


Ciąża, a RTG

Najwięcej kontrowersji budzi wykonywanie badań radiologicznych u kobiet ciężarnych. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wykonanie zdjęcia u pacjentki w ciąży i chcemy ją przekonać do słuszności naszej decyzji, należy być świadomym nie tylko skutków oddziaływania promieniowania na nienarodzone dziecko, ale także przepisów prawa medycznego.

Autor: lek. dent. Marcin Pasierbiński


Apteczka w gabinecie

Lekarz nie może sprzedawać leków w gabinecie, ani być właścicielem apteki. Choć  na terenie gabinetu, który działa jako praktyka lekarska, może stać gablota ze środkami, które nie są lekarstwami. Kto i co może sprzedawać w gabinecie stomatologicznym?

Autor: mgr inż. Piotr Szymański


Dotacja na gabinet

Otworzenie nowego gabinetu stomatologicznego wymaga posiadania odpowiednich pieniędzy. Osoba, która w okresie ostatnich 12 miesięcy nie prowadziła żadnej działalności gospodarczej, może liczyć na uzyskanie dotacji finansowej z Krajowego Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”.

Autor: Arkadiusz Augustyniak


Podstawy implantologii

Implantologia stomatologiczna daje coraz szersze możliwości stosowania. Nowe rozwiązania, technologie, badania zwiększają bezpieczeństwo, pewność i elastyczność metod wykonywania implantów i ich wszczepiania. Działa wiele firm o zasięgu globalnym specjalizujących się w implantologii. Na polskim rynku również są dostępne różnorodne nowoczesne systemy. Jak wybrać ten, który będzie najlepszy dla nas i dla naszych pacjentów?

Autor: Piotr Mikołajczyk


Higiena protez

Prawidłowo wykonana proteza ruchoma: częściowa czy całkowita, osiadająca czy z podparciem ma za zadanie nie tylko odbudować braki zębowe, ale ma w kontekście działanie lecznicze, rehabilitacyjne i profilaktyczne. Pacjent może znów swobodnie uśmiechać się, spożywać pokarmy i cieszyć się swoim nowym wyglądem.

Autor: dr n. med. Anna Leśniewska


Materiały do wykonywania koron i mostów

W codziennej praktyce protetycznej bardzo często wykonujemy tymczasowe uzupełnienia koron i mostów. Zdarza się, że wykonane uzupełnienie nie pasuje do kikutów oszlifowanych zębów, wtedy oczywiście zastanawiamy się, dlaczego i gdzie jest błąd?

Autor: dr Zbigniew Raszewski


Spis treści - subskrypcja

loading...
2024
2023
2022
2021
2020
2019

GAZETKA

nakladki na zeby zdjecie dodatkowe 2 min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA