Mycie, dezynfekcja i sterylizacja
Publikujemy tablicę – dezynfekcja i sterylizacja końcówek. Warto ją wyciąć i dołączyć do dokumentów gabinetu. Jest to bowiem jedna z procedur sanitarnych, której stosowanie może sprawdzić Sanepid. Obowiązek stworzenia odpowiednich dokumentów sanitarnych ciąży na kierowniku ośrodka, bądź właścicielu gabinetu
Procedury sanitarne, obowiązujące w gabinecie lekarskim lub ZOZ-e, powinny zostać wdrożone przez kierownika Lub właściciela przychodni. Na nim spoczywa też obowiązek przygotowania tych procedur lub przystosowania.
Vector jest urządzeniem ultradźwiękowym do niechirurgicznego leczenia stanów zapalnych przyzębia. Maksymalną Skuteczność osiąga przy głębokości kieszeni patologicznej do 6 mm. Przy głębokości 7 mm, a nawet 8 mm, metoda leczenia jest porównywalna do SRP-scaling / rootplaning.
Autor: lek. stom. Jacek Górski
O wyborze unitu powinna decydować również…łatwość konserwacji
Nie wyprodukowano Jeszcze unitu, który nie wymagałby konserwacji. Złośliwość rzeczy martwych znamy to doskonale. Zatem kupując unit wybierzmy taki, w którym większość usterek będziemy w stanie naprawić sami.
Cementy podkładowe na bazie wodorotlenku wapnia
Wodorotlenek wapnia silne działanie bakteriobójcze zawdzięcza wysokiemu ph, co w przypadku kontaktu z tkankami miękkimi może powodować ich destrukcję.
Jak i czym oczyszczać powierzchnie międzyzębowe?
Szczotka do zębów, nawet najlepsza, nie jest w stanie oczyścić powierzchni międzyzębowych. Zwłaszcza, gdy zęby są stłoczone w łuku zębowym, w jamie ustnej są obecne uzupełnienia protetyczne albo pacjent nosi stały aparat ortodontyczny. Również u pacjentów z chorobami przyzębia, dokładne oczyszczenie wszystkich powierzchni zębów jest bardzo trudne.
Autor: dr n. med. Anna Leśniewska
Wybielanie zębów - zachcianka czy norma?
Do gabinetów stomatologicznych zgłaszają się coraz młodsze osoby z prośbą o wybielenie zębów. Posiadanie pięknych, śnieżnobiałych zębów jest w dzisiejszych czasach nieodzownym elementem szeroko rozumianego dobrego wyglądu. Obserwując obecne potrzeby pacjentów można powiedzieć, że staje się normą.
Autor: dr n. med. Anna Leśniewska
Kulturalno-technologiczny niezbędnik każdego dentysty
NGS 3/2009
Typografia
- Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
- Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
- Tryb czytania