Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W kategorii „ Materiały Pomocnicze, Preparaty i Urządzenia Profilaktyczne” GRAND PRIX CEDE 2008 otrzymała firma GAMA za NEO DRYS („pampersy policzkowe”) 

Wkładka Neo Drys jest specjalnie zaprojektowana do przestrzeni policzkowej tak, aby zbierając ślinę ze ślinianki przyusznej jednocześnie zapewniała wygodna pracę lekarzowi oraz nie była przykra dla pacjenta. Występuje ona w 2 rozmiarach - większym przeznaczonym dla dorosłych (kolor niebieski) oraz mniejszym przeznaczonym dla dzieci (kolor żółty).Mniejsza wkładka jest także często stosowana przez lekarzy dentystów pod język, chłonie ślinę ze ślinianki podjęzykowej oraz podżuchwowej.

Suchość pola operacyjnego, jaką zapewnia „pampers” utrzymuje się nawet do około 25 min, w zależności od tego, jak dużo pacjent wydziela śliny. Bez wątpienia jest to ogromne ułatwienie pracy dla dentystów. Pacjentowi jest też przyjemniej, nie musi co chwilę wypluwać śliny lub czekać na wymianę ociekających śliną wałków zwykłej ligniny, co zwiększa zresztą ryzyko zawilgocenia pola operacyjnego w jamie ustnej.

Wkładka nie traci żadnych włókien, zatem pole zabiegowe pozostaje czyste, jej miękkie obrzeża nie ranią błony śluzowej policzka nawet przy nagłym zamknięciu jamy ustnej. Przyklejając się do wewnętrznej strony policzka pozostaje ona w miejscu swojego pierwotnego założenia a jednocześnie chroni błonę śluzową przed przypadkowym zranieniem. Zatem jej wielką zaletą jest bezpieczeństwo pracy, nie tylko ze względu na pacjenta, ale także sprzęt np. turbinę. Wiertło nie wkręci się w pampersa, zatem nie dojdzie do nagłego zatrzymania się turbiny, jak to czasami zdarza się przy stosowaniu ligniny. Właśnie nagłe zatrzymania wiertła mogą prowadzić do uszkodzenia rotora w turbinie i nieprzewidzianego wydatku około 1200 zł. Stroną kolorową (niebieską lub żółta) przyklejamy pampersado błony śluzowej, natomiast stronę białą (lustrzaną – nowość) od strony światła jamy ustnej. Pampers samoczynnie przykleja się w wyniku kontaktu z wilgotną błoną śluzową policzka.Aby usunąć go bez uczucia odrywania od błony śluzowej – przed wyjęciem należy użyć sprayu wodnego, kierując go pomiędzy błonę śluzową policzka a pampersa.

Miesiąc temu na rynek wszedł zupełnie nowy typ pampersa, w którym białą powierzchnię pampersa zastąpiono powierzchnią imitującą lusterko. Wzbogaciło to zalety pampersa o jeszcze jedną – a mianowicie kierując światło w kierunku pampersa uzyskujemy dodatkowe doświetlenie pola zabiegowego w jamie ustnej przez odbicie światła od powierzchni „lustrzanej”. Nowy typ wkładki występuje w dwóch rozmiarach dużym i małym

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

PRAWO W MEDYCYNIE MEDYCYNA W PRAWIE min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA