Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

ImageKomentarz – Chwila dla Chwiłoca
Elvis
Związać na kilka sposobów
Od momentu pojawienia się w stomatologii materiałów kompozytowych nieodłącznym problemem, jaki im towarzyszy, jest skurcz polimeryzacyjny. Innym ważnym, jeśli nie najważniejszym, parametrem jest zapewnienie maksymalnej wytrzymałości połączenia kompozytu z tkankami zęba. Najnowsze materiały cechują się coraz lepszymi właściwościami, a i sposobów adhezji jest coraz więcej. Co zatem wybrać?
Wypożycz, nie zatrudniaj
Czy dentysta może zatrudnić innego dentystę w swoim gabinecie? OdpowiedĽ na to pytanie wcale nie jest jednoznaczna. Gdy prowadzimy NZOZ, w zasadzie nie ma problemu z zatrudnieniem innego lekarza. Gdy jesteśmy właścicielami indywidualnej praktyki lekarskiej, pozostaje nam albo zaproszenie lekarza do założenia wspólnie grupowej praktyki lekarskiej lub po prostu wynajmowanie mu gabinetu wraz z całym sprzętem.
Dysponować, a nie posiadać
Lekarz dentysta wykonujący indywidualną praktykę nie musi posiadać gabinetu, ale jedynie nim dysponować – taką zmianę przewiduje nowelizacja ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. To dość zasadnicza zmiana, na szczęście dość korzystna dla dentystów.
RTG w sądzie
Czy zdjęcie, zrobione przez lekarza za pomocą systemu radiografii cyfrowej, może być dowodem w sprawie sadowej? Okazuje się, że tak, ale pod pewnymi warunkami.
Pacjent nie musi się nas bać!
Dentofobia, czyli lęk przed dentystą, to rodzaj paraliżującego strachu, który utrudnia podjęcie decyzji o wizycie u lekarza dentysty lub wręcz ją uniemożliwia. Jego przyczyny mogą tkwić w negatywnych doświadczeniach z dzieciństwa, obawie przed bólem czy poczuciem bezsilności i podczas zabiegów. Jak z nią walczyć?
Zamiast skalpela
Technika podpowiada lekarzom coraz to nowsze sposoby wykonywania cięć chirurgicznych. Jednak nowości techniczne są drogie. Zbyt drogie, aby stosować je w małym gabinecie stomatologicznym. Czy jest zatem jakieś urządzenie tak nowoczesne jak laser i tak skuteczne jak skalpel?
Dentyści w telewizji
21 lutego 2005 r. w studiu Telewizji Polskiej przy trzy godziny gościli stomatolodzy. W bloku programowym ”Pytanie na Śniadanie” rozmawiano o stomatologii. Program emitowany na żywo na antenie TVP 2 spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Oglądało go ponad 1,5 mln widzów.  

Spis treści - subskrypcja

loading...
2024
2023
2022
2021
2020
2019

GAZETKA

nakladki na zeby zdjecie dodatkowe 2 min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA