150. WYDANIE NGS – Początki Nowego Gabinetu Stomatologicznego
Wydając 150. numer dwumiesięcznika, pomyślałem, że warto wrócić wspomnieniami do samych początków, do 2002 roku, kiedy to zrodziła się idea stworzenia tego magazynu. I nie jest to próba finalnego podsumowania, ponieważ niczego jeszcze nie kończymy, ale próba spojrzenia na te dwadzieścia kilka lat z dzisiejszej perspektywy.
Autor: Piotr Szymański
Komunikacja marketingowa i reklamowa w medycynie
Jak się zmieniła komunikacja marketingowa i reklamowa w medycynie w świetle obowiązujących przepisów Ustawy o wyrobach medycznych? Przypomnijmy, na początku 2023 roku dość mocno ograniczono możliwości reklamowe w medycynie.
Autor: Andrzej Gross
Odpowiedzialność cywilna za rzekomy błąd medyczny w leczeniu protetycznym
W kolejnej analizie przypadku prawniczego spróbujemy odpowiedzieć na p odstawie konkretnego wydarzenia, jaka jest odpowiedzialność cywilna za rzekomy błąd medyczny.
Autorki: Karolina Podsiadły-Gęsikowska; Aleksandra Powierża
IX Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne
Dlaczego warto pojawić się na Mazowieckich Spotkaniach Stomatologicznych, zapytaliśmy dr. n. med. Dariusza Paluszka, wiceprezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.
Skaner wewnątrzustny – must have współczesnego gabinetu stomatologicznego
Ekspansja technologii cyfrowych w gabinetach stomatologicznych nieustannie postępuje, redefiniując standardy diagnostyki i leczenia.
Implantacja natychmiastowa z jednoczasowym obciążeniem funkcjonalnym w szczęce
Rozwój współczesnej stomatologii jest szczególnie zauważalny w implantologii, jako że ukierunkowana jest ona na przywrócenie utraconych zębów i przez to wydolności narządu żucia. Sprostanie wysokim wymaganiom pacjentów zarówno w aspekcie estetycznym, jak i w możliwie jak najkrótszym czasie leczenia, wymaga wysokiego poziomu przeprowadzenia wszystkich jego etapów, począwszy od planowania, po wykonanie pracy protetycznej.
Autorzy: lek. dent. Sławomir Pastor, lek. dent. Sylwia Hnitecka, tech. dent. Agnieszka Piotrowska
Bezpieczeństwo pracy lekarzy dentystów – jak je poprawić?
Lekarze dentyści i personel medyczny pracujący w gabinetach stomatologicznych narażeni są na wiele zagrożeń epidemiologicznych, które mogą wpływać na ich zdrowie i bezpieczeństwo pracy.
Formy zatrudnienia lekarza dentysty – indywidualna praktyka lekarska czy podmiot leczniczy?
Jesteś lekarzem dentystą? Oto kilka wskazówek od Związku Pracodawców Stomatologii na temat wyboru odpowiedniej formy zatrudnienia lekarza dentysty, która ma kluczowe znaczenie zarówno dla organizacji pracy, jak i dla kwestii finansowych oraz prawnych.
Autorka: Aleksandra Deżakowska
Przyszłość diagnostyki jest teraz – czy Twój sprzęt za nią nadąża?
Każdego dnia w swojej praktyce podejmujesz decyzje, które mają kluczowy wpływ na zdrowie pacjentów. Precyzja diagnostyczna to podstawa skutecznego leczenia, a jej jakość zależy od narzędzi, jakimi się posługujesz.
Wybielanie zębów żywych – metody oraz dostępne preparaty. Przegląd piśmiennictwa
Wybielanie zębów jest jedną z najszybszych i najtańszych metod poprawy estetyki uśmiechu. Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, a ich dostępność oraz stosunkowo niska cena zachęcają pacjentów do ich stosowania. Zabieg wybielania zębów, jak każda procedura, może powodować skutki uboczne. W niniejszej pracy, na podstawie przeglądu literatury, przedstawiono metody wybielania, dostępne środki, możliwe powikłania oraz porównanie preparatów wybielających.
Autorki: Jaśmina El-Jichi, Maria El-Jichi, Weronika Buła
CIT estoński – płać podatek raz w roku
Nie chcesz płacić podatku dochodowego co miesiąc? Skorzystaj z nowego modelu podatkowego. System estoński to rozwiązanie stymulujące rozwój i innowacyjność, tak potrzebne branży stomatologicznej. Zatrzymanie pieniędzy w spółce pozwala na jej rozwój i zwiększenie płynności finansowej.
Kogo będziemy poszukiwać w 2025 roku? Pacjenta czy pracownika?
Częste pytania, które pojawiają się w rozmowach lekarzy dentystów, brzmią: jak tam u Ciebie z pacjentami? Jak obłożenie fotela? Czy masz dużo protetyki? Ile wkręciłeś w tym miesiącu implantów?
DENTAL TALK. UNIT 6 Tooth sensitivity. Wrażliwość zębów
Lekcja języka angielskiego dla lekarzy stomatologów. DENTAL TALK UNIT 6 – Tooth sensitivity. Wrażliwość zębów
Autorka: Agnieszka Szyjkowska-Dudo
Ford Tourneo Courier
Nowy Ford Tourneo Courier 2024 to propozycja dla tych, którzy szukają przestronnego, funkcjonalnego i ekonomicznego samochodu, który sprawdzi się zarówno w mieście, jak i podczas dłuższych podróży. Producent obiecuje większą przestrzeń, nowoczesne technologie i poprawione właściwości jezdne. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdziliśmy to podczas testu.Tourneo Courier przeszedł zauważalną metamorfozę stylistyczną.