Pytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński.
Zapomnijcie o CEDE jakie znacie
Dlaczego jeździmy na wystawy stomatologiczne? Zobaczyć nowinki sprzętowe, porównać produkty, wynegocjować dobre warunki zakupu? Jasne. Dla wielu liczą się również wiedza i emocje.
Co może lekarz, a co lekarz dentysta
Lekarz, w 1992 r. odbył szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii stomatologicznej i zdał przewidziany egzamin, uzyskując stosowne urzędowe potwierdzenie.
Ochrona wizerunku pracownika
Rozwój działalności gospodarczej, niezależnie od jej profilu, wiąże się z podejmowaniem przez przedsiębiorców działań promocyjnych w celu reklamowania oferowanych produktów lub usług.
Przegląd nauki okiem Łukasika
W cyklu „Przegląd nauki okiem Łukasika” publikujemy streszczenia najciekawszych prac naukowych opublikowanych ostatnio na łamach zagranicznej prasy stomatologicznej. Przeglądu dokonuje lek. dent. Tomasz Łukasik
Autor: lek. dent. Tomasz Łukasik
Leczenie resorpcji wewnętrznych i zewnętrznych za pomocą materiałów bioaktywnych
Rozległa wewnętrzna lub zewnętrzna resorpcja korzeni zęba oraz głęboka próchnica korzeniowa stanowi często wyzwanie dla lekarza stomatologa. Zdarza się, że takie zęby są usuwane i zastępowane uzupełnieniami protetycznymi stałymi, takimi jak implanty czy mosty.
Z początkiem nowego dziesięciolecia wiele osób stawia sobie pytanie, jak będzie rozwijała się nasza cywilizacja? Dentyści myśląc o swoim zawodzie, zastanawiają się, w którą stronę rozwinie się stomatologia?
Aparaty fotograficzne do mikroskopów
Niemal każdy mikroskop zabiegowy, dostępny na rynku, może być podłączony do urządzeń zewnętrznych wyświetlających lub archiwizujących obraz. Aby było to możliwe potrzebny jest tzw. tor wizyjny podłączony do mikroskopu.
Jak wykazały badania epidemiologiczne, proces próchnicowy przede wszystkim dotyczy powierzchni żujących pierwszych zębów trzonowych.
Autor: lek. dent. Magda Sierakowska
Szkoła Okluzji. Diagnostyka dysfunkcji układu narządu żucia
Wstępna diagnostyka dysfunkcji układu narządu żucia z przeważającą komponentą stawową- analiza RTG, EMG i zapisu wolnych ruchów żuchwy – opis przypadku.
Autor: lek. dent. Krzysztof Adamowicz
Drukarki 3D
Ostatnio pisałem o skanerach wewnątrzustnych i laboratoryjnych. Mam nadzieję, że w jakiś sposób zobrazowałem Państwu możliwości, jakie dają te urządzenia i zachęciłem przynajmniej do zastanowienia się nad zaletami posiadania takiego sprzętu.
Jak z sukcesem wprowadzić medycynę estetyczną do praktyki stomatologicznej?
Coraz więcej lekarzy dentystów decyduje się na rozszerzenie profilu działalności o usługi medycyny estetycznej. Są one coraz bardziej popularne wśród pacjentów.
Autorzy: Michał Katarzyński, Małgorzata Kasprzak-Guzek
Gabinet w budynku jednorodzinnym w trzech wariantach
Znalezienie odpowiedniego lokalu, spełniającego wszystkie wymogi określone przepisami, tak aby mogła być w nim prowadzona działalność gabinetu stomatologicznego, odpowiadającego inwestorowi pod względem lokalizacji i ceny, jest często trudnym zadaniem.