Technika
Opisy najnowszych urządzeń medycznych oraz informacje z rynku
Fotelik z Formuły 1
Otwierając nowy gabinet stomatologiczny, czy też wymieniając sprzęt w gabinecie na nowy, najczęściej myślimy o wygodzie pacjenta. Na targach bardzo dokładnie sprawdzamy fotel pacjenta, czy nie jest za wąski, za szeroki, za twardy, za miękki. Czy pacjent podczas zabiegu nie będzie się zsuwał, czy będzie miał się czego przytrzymać, czy ma dobrze podparte plecy, czy przypadkiem nie odparzy sobie pleców, itp. A co z naszym siedziskiem? Przecież to ono jest najważniejsze. Pacjent leży na fotelu przez godzinę raz na jakiś czas, my siedzimy na foteliku kilka godzin dziennie.
Fachowość sprzedaży
Składany gabinet stomatologiczny, tysiące typów unitów, niezliczone nowości i rewia stomatologicznej mody rodem z Paryża – oto kolejna porcja informacji z targów w Kolonii. Sprzęt poszczególnych producentów od strony technicznej niewiele się różni od siebie, dlatego powodzenie sprzedaży zależy głównie od stosowanych metod zachęcania klientów. Najcenniejsza jest fachowość sprzedawców i jakość oferowanych usług.
Zewnątrzustna diagnostyka radiologiczna w stomatologii
Badania rentgenowskie są badaniami zlecanymi przez lekarzy stomatologów najczęściej. Dlatego aż 75 % wszystkich aparatów radiologicznych w Polsce, to aparaty RTG przystosowane do wykonywania zdjęć stomatologicznych. Wśród nich coraz liczniejszą grupę stanowią aparaty do zdjęć zewnątrzustnych.
Problemy z alginatami
Alginatowych mas wyciskowych używają prawie wszyscy lekarze. Jednak wielu z nich nie stosuje się do zaleceń producenta związanych z przechowywaniem, mieszaniem, nakładaniem ich na łyżkę wyciskowa. Jakie mogą być tego konsekwencje? Warto o tym przeczytać.
Wolność Tomku…
Chcesz założyć własny gabinet lub wolisz rozliczać się z przychodnią, w której pracujesz jako firma a nie jako pracownik – załóż indywidualną lub grupową praktykę lekarską. Wymaga to jednak nieco zachodu.
Nowe recepty
Minister Zdrowia w połowie maja bieżącego roku podpisał rozporządzenie regulujące zasady wystawiania recept. Jest to nowelizacja rozporządzenia, które obowiązywało od 1 paĽdziernika 2004 r. Rozporządzenie wprowadza nowe wzory recept. Na starych będzie można przepisywać lekarstwa jeszcze do końca roku 2007.
Tlenek cyrkonu
Nowoczesna protetyka dąży obecnie do sprostania coraz bardziej wygórowanym wymaganiom estetyki, funkcjonalności i trwałości, jakie pacjenci i lekarze stawiają uzupełnieniom. Staje się to możliwe dzięki ciągłemu postępowi, jaki dokonuje się w dziedzinie materiałoznawstwa stomatologicznego.
Pozyskanie pacjentów
Słowo image zarówno w języku angielskim, jak i francuskim znaczy obraz lub wizerunek. Jest ono szczególnie często używane w marketingu. W odniesieniu do gabinetu dentystycznego oznacza ono wyobrażenie o naszym gabinecie stomatologicznym powstałe wśród pacjentów i otoczeniu.