Wewnętrzny audyt RTG
Raz w roku, każdy gabinet stomatologiczny, w którym wykonywane są zdjęcia RTG, musi przeprowadzić kliniczny audyt wewnętrzny. Konieczność przeprowadzenia audytu wynika z ustawy – Prawo Atomowe. W przypadku gabinetów stomatologicznych audyt mogą przeprowadzić osoby, które w gabinecie zajmują się wykonywaniem zdjęć.
Autor: mgr inż. Piotr Szymański
Odpowiedzialność za sprzęt
Dnia 18 września 2010 r. weszły w życie zapisy nowej ustawy o wyrobach medycznych. Wprowadziła ona istotne zmiany w zasadach użytkowania aparatury medycznej m.in. w zakresie jej serwisowania. Systematyczny wzrost ilości pozwów i wysokości zasądzanych odszkodowań nakłada na pracodawców szczególny obowiązek dbania o jakość i niezawodność sprzętu niezbędnego do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej.
LightWalker – narzędzie doskonałe
Nie mam cienia wątpliwości: laser stomatologiczny LightWalker jest urządzeniem XXI wieku. Wszelkie zabiegi na tkankach twardych i miękkich jamy ustnej mogą być wykonywane tylko z jego pomocą.
Autor: Izabella Bielak
Światło w gabinecie stomatologicznym
Praca stomatologa polega na wykonywaniu czynności, które wymagają dużej precyzji i dokładności, dlatego ważne jest właściwe oświetlenie gabinetu stomatologicznego. Zapewni ono komfort pracy. Oświetlenie to także eden ze sposobów na podkreślenie charakteru wnętrza. Wybranie odpowiednich opraw oświetleniowych oraz wykorzystanie światła o różnych parametrach dają możliwość urządzenia wnętrza przyjaznego dla pacjenta.
Tablice sanitarne – mycie powierzchni
Kontynuujemy nasz cykl publikacji tablic sanitarnych. W poprzednim numerze wydrukowaliśmy pierwsze trzy z serii 15 tablic sanitarnych. W tym numerze publikujemy kolejne trzy tablice. Przedstawiają one z procedury mycia i dezynfekcji różnych powierzchni.
Autor: mgr inż. Piotr Szymański
Dzieci u lekarza dentysty
Nie wiedzieć czemu, od dzieciństwa mycie zębów kojarzy się pacjentom pewnie też wielu lekarzom ze zmorą wieczornej higieny, porannymi uwagami rodziców: „no pospiesz się”, a za chwilę: ” co tak szybko” i wybiegami co robić, żeby tylko nie umyć zębów…
Autor: dr n. med. Anna Kochanek-Leśniewska
Citroen zaczął konstruować awangardowe samochody. Są one do tego stopnia zaskakujące, że siedząc w DS5 zastanawiałem się, czy to samochód, samolot, czy dzieło sztuki nowoczesnej. Gdy już zauważyłem kierownicę, która wcale nie jest okrągła, zdałem sobie sprawę, że to chyba samochód.
Autor: mgr inż. Piotr Szymański
NGS 4/2013
Typografia
- Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
- Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
- Tryb czytania