We wrześniu 2017 roku rozpoczną się pierwsze zajęcia Szkoły Okluzji. W 20-dniowym szkoleniu udział weźmie 20 lekarzy. Kolejne semestry ruszą na wiosnę przyszłego roku. Pomysłodawcą powstania Szkoły Okluzji jest dr n. med. Jacek Ciesielski, a organizatorem: firma szkoleniowa – Clevart - Szkolenie Stomatologów (www.szkoleniestomatologow.pl).
- Różnych szkoleń w zakresie okluzji jest wiele, jednak zauważyłem, że lekarze po ich ukończeniu wciąż nie wiedzą, jak praktycznie zabrać się do okluzji – tłumaczy Jacek Ciesielski. – Miałem przyjemność uczestniczyć w zajęciach praktycznej szkoły okluzji w USA i doświadczenie, które tam zdobyłem chce przenieść do Polski. Podstawowa różnica to praktyka. Większość, ok. 80 proc. czasu to będą ćwiczenia przy pacjencie. Oczywiście w naszej Szkole Okluzji będą też wykłady teoretyczne, jednak skupimy się na praktyce i zastosowaniach okluzji w konkretnych przypadkach – kontynuuje Jacek Ciesielski.
Zajęcia Szkoły Okluzji będą się odbywać w systemie zjazdowym. W zależności od poziomu będzie to 3, 4 lub 5 dni szkolenia. Pierwsze szkolenie zaczynamy 25 września. - Naszych kursantów, będziemy zapraszać do Warszawy do przepięknych sal hotelu Polonia Palace – mówi Katarzyna Fernik – Jurek, organizatorka Szkoły Okluzji. – W hotelu będziemy mieli zaimprowizowane gabinety stomatologiczne, w których będą odbywały się praktyczne szkolenia.
Szkoła Okluzji to projekt wyjątkowy. To wypadkowa stomatologii praktycznej, obserwacji wciąż zmieniającego się rynku oraz doświadczeń zawodowych polskich specjalistów na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Znaczy wzrost liczby pacjentów z zaburzeniami w obrębie narządu żucia stwarza wiele trudności zarówno diagnostycznych, jak i terapeutycznych w codziennej praktyce lekarza stomatologa. Wiedza dotycząca okluzji jest dość złożona i współzależna nie tylko od wielu składowych układu stomatognatycznego, ale również od indywidualnych zdolności adaptacyjnych pacjenta. Znajomość tajników okluzji daje lekarzowi pewność przy projektowaniu leczenia oraz umiejętność przewidywania i przeciwdziałania następstwom wdrożonego leczenia.
Studenci Szkoły Okluzji otrzymają odpowiedź na pytanie: Jak diagnozować i leczyć protetycznie pacjentów z zaburzeniami okluzyjnymi. Szkoła będzie stawiała na podejście interdyscyplinarne, oraz praktyczne aspekty nauczania. Lekarz po ukończeniu SZO, który stanie przy fotelu będzie umiał zaplanować leczenie, wykonać rekonstrukcję protetyczną osiągając sukces kliniczny estetyczny i funkcjonalny.
Zobacz – Dotknij – Zrób, to idea zajęć Szkoły Okluzji. Adresujemy ją do lekarzy dentystów wszystkich specjalności. Cztery stopnie uzyskania kwalifikacji pozwolą w sposób profesjonalny prowadzić pacjentów z dysfunkcjami narządu żucia.
Program jest podzielony na 4 etapy. Okluzja I, II, II i Okluzja Master I, II. Konstrukcja programu jest tak przygotowana, że na każdym spotkaniu przekazywana jest wiedza dająca grunt aby w kolejnych tematach poczuć się pewnie. Studenci muszą przejść wszystkie etapy. Nie przewidujemy uczestnictwa w wybranych tematach.
Nauka w SZO będzie się odbywała w systemie zjazdowym od poniedziałku do czwartku – piątku w zależności od poziomu. W sumie 20 dni intensywnej nauki.
OKLUZJA I: 25-27.09.2017 (poniedziałek-środa)
OKLUZJA II: 23-26.10.2017 (poniedziałek-czwartek)
OKLUZJA III: 20-24.11.2017 (poniedziałek-piątek)
OKLUZJA MASTER – styczeń/luty (poniedziałek-czwartek). Dwa zjazdy każdy po cztery dni.
Dlaczego warto zapisać się do Szkoły Okluzji?
- W odróżnieniu od obecnych na rynku akademii okluzji stawiamy na praktykę!
- Każdy student otrzymuje opiekuna merytorycznego oraz możliwość konsultacji telefonicznych.
- 20 dni intensywnych zajęć - 80% czasu szkoleniowego to praktyka również
z pacjentami. - Polscy szkoleniowcy – tworzymy dobrą polską markę.
- System kreatywnego nauczania - Szkoła Okluzji ma wydobyć potencjał każdego słuchacza i pobudzić jego kreatywność. Na bazie wiedzy merytorycznej wyniesionej z zajęć, każdy student sam powinien stworzyć swój własny system pracy.