Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

Stomatologia | NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPoradnia stomatologiczna dla pacjentów z niepełnosprawnościami, gdzie zabiegi są przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym, działa w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. To jedna z nielicznych tego typu lecznic na Mazowszu.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówW Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badanie ankietowe dotyczące agresji pacjentów wobec dentystów. Ankietę wypełnili dentyści praktykujący w obszarze metropolitarnym Nowego Jorku.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPrawdziwy exodus lekarzy szykuje się po pandemii - tak twierdzą przedstawiciele związków lekarskich. Medycy nie tylko będą nadal wyjeżdżali za granicę, ale zaczną też odchodzić do prywatnej ochrony zdrowia.

Fot. Medicover StomatologiaOdwoływane lub przekładane w nieskończoność wizyty - tak w dobie pandemii często "leczymy" zęby. W okresie pierwszego lockdownu, a także w kolejnych miesiącach 2020 roku aż 41% osób potrzebujących dentysty nie skorzystało z jego pomocy - wynika z badań Medicover Stomatologia. Dziś powoli wracamy do leczenia, ale dentyści i tak nie mają złudzeń - wciąż za późno się zgłaszamy, chociaż gabinety są otwarte.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówKonkurs ofert na udzielanie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych dla osób osadzonych w Zakładzie Karnym w Rzeszowie ogłosił dyrektor tej placówki. - Przedmiotem zamówienia jest udzielanie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych dla osób osadzonych, przebywających w zakładzie karnym w Rzeszowie, w zakresie stomatologii ogólnej.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówZ Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA) wynika, że zdecydowana większość lekarzy po ukończeniu studiów pracuje w Polsce. Udział osób zatrudnionych (5 lat po studiach) sięga w tej grupie aż 95%.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówO podjęcie działań, mających na celu usprawnienie funkcjonowania Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO), apeluje do Ministra Środowiska i Klimatu prezydium NRL. Do samorządu lekarskiego wpływają niepokojące informacje o trudnościach w korzystaniu z bazy BDO, w szczególności w zakresie składania rocznego sprawozdania o gospodarowaniu odpadami, o którym mowa w art. 73 ustawy o odpadach.

ODWOŁANE

Po raz trzeci, licząc od początku zeszłego roku, targi Krakdent zostały odwołane. W zasadzie spodziewaliśmy się tego wszyscy, bo na terenie targów działa szpital tymczasowy, a liczba zakażeń koronawirusem nie maleje. W tym roku Krakdent nie będzie już przekładany na inny termin. Kolejna edycja przewidziana jest na 2022 rok.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówLekarze i lekarze dentyści coraz częściej występują do Naczelnej Izby Lekarskiej o uznanie kwalifikacji w innych krajach Unii Europejskiej. W całym 2020 roku NIL wydał 505 takich zaświadczeń, z czego 102 lekarzom dentystom.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPacjenci, którzy w marcu trafią do gabinetów stomatologicznych - biorących udział w obchodach Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca), mogą skorzystać z darmowej konsultacji stomatologicznej, instruktażu higieny jamy ustnej, porady w zakresie środków do higieny jamy ustnej, a nawet diagnostyki.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówCzłonkowie Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu zapraszają do wypełnienia ankiety pt. “Ocena postępowania z pacjentem obciążonym kardiologicznie w praktyce lekarza stomatologa“.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystów„Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej. Świadomy pacjent, świadomy lekarz” - to tegoroczne hasło krajowych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej 2021 (20 marca) oraz kampanii „Polska mówi #aaa”. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne podało przykładowe tematy, które zostaną poruszone w ramach komunikacji.

1 30Na podstawie danych z najnowszego raportu pt. „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania” Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH rekomenduje wdrożenie planu odbudowy zdrowotnej oraz redefinicję systemu profilaktyki i leczenia chorób Polaków. Dane, które opublikowane zostały w raporcie NIZP-PZH, obrazują w obiektywny sposób istotne problemy zdrowia społeczeństwa.

8873617 xl

Oczyszczacz powietrza to podstawowe urządzenie, które na stałe zagościło w naszych domach. To nasz oręż w walce ze smogiem, alergenami i zanieczyszczeniem powietrza. Nikogo już nie dziwi widok oczyszczacza w biurach, szkołach czy nawet sklepach, a nowoczesne urządzenia posiadają coraz większą ilość funkcji. Pojawia się jednak pytanie, czy warto kupić oczyszczacz powietrza do gabinetu stomatologicznego? Istnieje wiele błędnych informacji na ten temat, stąd też postaramy się rozwiać wątpliwości.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówChoroby jamy ustnej dotykają 3,5 miliarda ludzi, a to dało utratę 150 milionów lat życia ludzkości z powodu niepełnosprawności wynikającej z tych schorzeń. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Global Burden of Disease.

Zobacz również...