Po Atenach, Sienie i Wilnie, kolejny, 47. Kongres Europejskiego Towarzystwa Protetycznego (EPA European Prosthodontic Association) odbędzie się w Białymstoku w dniach 19-21 września 2024.Na kongresie wileńskim insygnia Prezydenta EPA odebrała Pani Profesor Teresa Sierpińska (UM Białystok), ona też z polskiej strony będzie dbała o poziom merytoryczny Kongresu. Temat przewodni to okluzja, a w zasadzie pytanie, czy okluzja jest kluczem do sukcesu w rehabilitacji protetycznej.
„Pojawia się pytanie czy powodzenie w leczeniu protetycznym w zakresie funkcji to tylko okluzja? Ponieważ temat ten wzbudza wiele kontrowersji zarówno pod względem naukowym jak i w postępowaniu rehabilitacyjnym dlatego w gronie ponad 30 naukowców i lekarzy praktyków z całego świata podejmiemy próbę wyjaśnienia istoty funkcji w leczeniu protetycznym. Spotkanie w gronie specjalistów to okazja do podjęcia dyskusji co tak naprawdę jest celem leczenia protetycznego z punktu widzenia lekarza, a co z punktu widzenia pacjenta. Z pewnością liczne wykłady, ale też warsztaty praktyczne pozwolą lekarzom dentystom przedyskutować nurtujące ich problemy związane z istotą okluzji” – mówi Profesor Teresa Sierpińska
Kongres zwyczajowo rozpocznie Oxford Lecture, który to wykład wygłosi Pan Profesor Takumi Ogawa (Tsurumi University Yokohama oraz University of Southern California).
Wykłady kongresowe poprowadzą m in: Prof. Marc Schmitter; prof. Daniele Manfredini , prof. Frank Lobbezoo, prof. Giullermo Pradies, dr Marco Nicastro, prof. Albert Mehl, prof. Phophi Kamposiora, Prof. Daniele Rondoni. Nie zabraknie również uznanych i cenionych polskich wykładowców. Będziemy mogli posłuchać Prof. Jana Pietruskiego, Prof. Ingrid Różyło – Kalinowską, Prof. Aleksandrę Nitecką – Buchta czy też dr Macieja Żarowa.
Dwie sesje wykładowe będą się toczyły równolegle, a miejscem Kongresu będzie piękna Opera i Filharmonia Podlaska. Wszystkie wykłady będą tłumaczone symultanicznie.
Istotnym elementem programu naukowego są prace zgłaszane przez lekarzy. Zgłaszający pracę ustną mogą aplikować o nagrodę, natomiast zgłaszający poster biorą udział w konkursie na najlepszą pracę. Więcej o nagrodach można przeczytać na https://www.epa2024.pl/abstracts-and-awards/abstract-submission/
Bardzo ważnym pozycją programu każdego Kongresu EPA są spotkania. Członkowie EPA to lekarze z 50 krajów, a jednym z celów organizowanych kongresów jest nawiązywanie relacji i wymiana poglądów. Stąd powitanie uczestników Kongresu (Welcome Reception) odbędzie się pierwszego wieczora w przepięknym Pałacu Branickich. Wszyscy uczestnicy Kongresu są zaproszeni do Pałacu bowiem Pałac to również siedziba władz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Drugi wieczór kongresowy to Polish Night w Pięciu Dębach w Supraślu, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody oraz przy bufetach z przysmakami polskiej kuchni będzie można odpocząć, porozmawiać z nowo poznanymi oraz „starymi” znajomymi.
Rejestracja na Kongres od 2 stycznia 2024. Zgłaszanie prac od 2 stycznia 2024 do 30 kwietnia 2024. Zapraszamy do Białegostoku we wrześniu!!
Więcej na https://www.epa2024.pl/
Nowy Gabinet Stomatologiczny: Kongres Europejskiego Towarzystwa Protetycznego
Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.