Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

Stomatologia | NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówOsoby o niskich dochodach lub pozostające długi okres bez pracy często nie mają możliwości skorzystać z opieki stomatologicznej. Pomysł na to, jak pomóc takim pacjentom znalazły władze USA.

5786660 xxlW czasie pandemii większość Polaków udaje się na wizyty dentystyczne przynajmniej tak często, jak przed pojawieniem się koronawirusa – wynika z badania przeprowadzonego dla SE+ Studia Stomatologii Estetycznej w Krakowie przed nadchodzącym Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej, obchodzonym 20 marca. Znaczna część ankietowanych ma wysoką świadomość zasad profilaktyki, jest zadowolona ze stanu zdrowia jamy ustnej, jednak chciałaby mieć bielszy uśmiech i pozbyć się ubytków. Zdrowie jamy ustnej to ważny element dbania o ogólną kondycję człowieka. Rosnąca świadomość Polaków w tym zakresie wpisuje się zatem w trend popularności zdrowego trybu życia.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNaczelna Rada Lekarska apeluje o pilne zorganizowanie debaty pod auspicjami Ministra Zdrowia, która w sposób kompleksowy omawiałaby najistotniejsze problemy związane z wykonywaniem zawodu lekarza dentysty w Polsce.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPolskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej zachęcają do podpisania petycji online, dotyczącej dbania o higienę jamy ustnej. Oto jej fragment: My niżej podpisani (…), w pełni zgadzamy się, że zdrowie zaczyna się w jamie ustnej. Rozumiemy także, iż zaniedbanie w tym zakresie może grozić poważnymi konsekwencjami dla zdrowia i życa...

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówW Łodzi wkrótce wystartuje kampania „Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej”. Kampania zakłada umieszczanie ważnych informacji na ten temat w pojazdach komunikacji miejskiej. Oprócz tego, informacje o tym jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej trafią także do uczniów łódzkich szkół.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówWrzesień jest dobrym miesiącem, by obchodzić Miesiąc Świadomości Kontroli Infekcji Dentystycznych - przypomina Organizacja do Spraw Bezpieczeństwa, Aseptyki i Prewencji (OSAP – The Organization for Safety, Asepsis and Prevention).

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówJesień to właściwy czas, aby przypomnieć pacjentom o roli profilaktyki w zachowaniu zdrowej jamy ustnej. Akcja „Polska uśmiechAAA się jesienią!”, prowadzona przez markę LISTERINE, promuje profilaktykę chorób zębów i dziąseł.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPorozumienie o współpracę z Europejskim Stowarzyszeniem Czyste Leczenie (ESCL) podpisało Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. ESCL jest organizacją, która promuje odpowiednie zachowania w zakresie aseptyki.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystów20 marca, w Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, firma Mars Polska oraz Polski Czerwony Krzyż oficjalnie zakończyły 7. edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. W ramach, akcji blisko 100 000 uczniów z 680 szkół podstawowych i placówek oświatowo-wychowawczych, wzięło udział w specjalnych lekcjach. Podczas zajęć dowiedzieli się jak zapobiegać próchnicy oraz dbać o zdrowy i piękny uśmiech. Program wspierany był przez partnerów merytorycznych i ambasadorkę programu – Magdalenę Różczkę.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówWyzwanie 10 na 10 to deklaracja do podjęcia konkretnych działań w celu redukcji frekwencji próchnicy u 5. i 10.-latków - tak, aby zmalała o 10%, w ciągu następnych 10 lat. Została ona podpisana z inicjatywy PTSD, Polskiego oddziału ACFF i firmy Colgate-Palmolive w Warszawie 28.02.2020 r. podczas V Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Stomatologii Dziecięcej organizowanej przez Zakład Stomatologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

nowygabinet.pl -portal dla lekarzy dentystów20 marca - Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to jedno z najważniejszych świąt stomatologów. Każdego roku obchodzone jest pod innym hasłem. Tym razem jest to: „Zdążyć przed próchnicą”.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPolska dentystka z Konina, Patrycja Chowańska jeszcze jakiś czas temu leczyła zęby w Afryce. Teraz w tym samym celu wybiera się do Wenezueli. Będzie tam nie tylko świadczyła pomoc stomatologiczną, ale też uczyła najmłodszych pacjentów, jak dbać o prawidłową higienę jamy ustnej.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówFundacja do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie” zajmuje się profilaktyką raka jamy ustnej szerząc wiedzę na temat nowotworów jamy ustnej wśród lekarzy (zwłaszcza stomatologów), średniego personelu medycznego (higienistek) i pacjentów.

nowygabinet.pl - portal dla lekatrzy dentystówRezydenci zapowiadają, że jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, to rok 2020 upłynie pod znakiem niespotykanych do tej pory niepokojów w ochronie zdrowia. "Szykujemy protest, o którym jeszcze nikt nie słyszał. O rezydentach na pewno będzie głośno" - mówią przedstawiciele rezydentów.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówMiędzy innymi lekarze dentyści zaangażowali się jako wolontariusze w rehabilitację osób po urazach lub chorobach w rejonie głowy i szyi. Taką akcję zainicjował Szpital im. A. Mielęckiego przy ul. Francuskiej w Katowicach.

Zobacz również...