Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

Stomatologia | NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówWarszawski Uniwersytet Medyczny przeprowadził badania, które mają odpowiedzieć na pytanie, co dzieci lubią u dentysty. Chłopcy lubią dostawać prezenty, a dla dziewczynek istotniejsza od zabawki jest atmosfera w gabinecie.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPonad 1,6 milionów funtów na badania od angielskiego publicznego ubezpieczyciela otrzymał zespół lekarzy dentystów i naukowców z Wydziału Stomatologii Klinicznej Uniwersytetu w Sheffield w Wielkiej Brytanii. Badania mają wyjaśnić, czy terapia poznawczo-behawioralna może pomóc zmniejszyć liczbę dzieci odczuwających strach przed dentystą.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówObserwuje się drastyczny spadek liczby wizyt u lekarzy dentystów, leczących zęby dzieci. Dane wskazują, że w ubiegłym roku odbyło się 18,2 mln świadczeń stomatologicznych, a rok wcześniej było ich 25 mln.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówZnowelizowane zarządzenie Narodowego Funduszu Zdrowia przewiduje bezlimitowe finansowanie świadczeń stomatologicznych dla dzieci. Świadczenia te mają być finansowane z Funduszu Medycznego. Głównym problemem jest nie limit, ale poziom wyceny świadczeń przez NFZ - zwraca uwagę od dawna środowisko lekarzy dentystów.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDentyści dziecięcy już praktycznie nie podpisują kontraktów z NFZ i pracują tylko prywatnie. Za kilka lat nikt nie będzie chciał leczyć w publicznym systemie - to wnioski, jakie nasuwają się wielu dentystom w czasie pandemii koronawirusa.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówW trzech wrocławskich szkołach podstawowych zostaną otwarte nowe gabinety dentystyczne, to część realizowanego przez gminę programu profilaktycznego, dotyczącego zapobiegania próchnicy.

13646005 xxlMinisterstwo Zdrowia rozdysponuje dla dzieci lekarzy i lekarzy dentystów w wieku od 2 do 18 lat bezpłatną donosową szczepionkę przeciw grypie w liczbie 10 000 sztuk (dawek). Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 30 grudnia.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPomimo trwania epidemii niektóre samorządy prowadzą prace mające na celu uruchomienie w szkołach gabinetów dentystycznych dla uczniów. Tak jest na przykład w Kalwarii Zebrzydowskiej, jeden z nich już powstał w Zespole Szkół nr 1.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPrezydium Naczelnej Rady Lekarskiej postanowiło ponownie zwrócić uwagę na problemy lekarzy dentystów, którzy obsługują gabinety stomatologiczne w szkołach. Włącza się to w apel o objęcie podmiotów wykonujących działalność leczniczą, które nie mogą udzielać świadczeń zdrowotnych, wsparciem finansowym w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówW gminie wiejskiej Chojnów lekarze dentyści postawili sobie szczytne cele. "Każde dziecko, które wychodzi z gabinetu dentystycznego powinno być uśmiechnięte". Chodzi o pacjentów, którzy do 18. roku życia leczą zęby za darmo.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówRzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, opublikował raport dotyczący sytuacji szkolnych gabinetów stomatologicznych. Czytamy w nim o powstawaniu zadłużenia placówek i zagrożeniu ich zamykaniem oraz możliwości pozbawienia dzieci dostępu do świadczeń stomatologicznych.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówAż 96 procent dolnośląskich dzieci ma próchnicę. Winni tego mają być rodzice, którzy nie przyprowadzają swoich pociech na konsultacje. Sprawę komplikuje jeszcze bardziej pandemia koronawirusa.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDzieci z wyższym stężeniem niektórych substancji chemicznych we krwi są bardziej narażone na ubytki - tak wynika z niedawno opublikowanych wyników badań, które zostały przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych.

dentobus2mRaport Naczelnej Izby Kontroli nie pozostawia złudzeń. Wysłane do szkół dentobusy tylko częściowo spełniły swoją rolę. Z raportu wynika, że mobilne gabinet pojawiały się również w regionach, gdzie uczniowie mieli zapewnioną opiekę stomatologiczną.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPodczas sejmowej sesji pojawił się temat kondycji polskiej stomatologii. Kilku posłów Prawa i Sprawiedliwości poruszyło temat rządowego programu profilaktyki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży. Część z nich chwaliło działanie choćby dentobusów. Do tematów jakie padły w Sejmie odniosła się Naczelna Rada Lekarska.

Zobacz również...