Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDo 22 kwietnia 2021 roku z powodu COVID-19 zmarło już 16 dentystów i 140 lekarzy pozostałych specjalności. Pandemia pochłonęła również 136 pielęgniarek, 21 położnych oraz 13 farmaceutów i 21 ratowników medycznych. Mimo że medycy szczepieni byli w grupie "0" to wciąż przybywa zakażeń i zgonów, choć w zdecydowanie mniejszym nasileniu niż wśród osób niezaszczepionych.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystów- Lekarze stażyści powinni móc kwalifikować do szczepień przeciwko COVID-19 również poza miejscem odbywania stażu podyplomowego - zaapelowało do Ministerstwa Zdrowia Prezydium Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Dla studentów ostatnich lat medycyny nie ma takiego ograniczenia. Mogą pracować w dowolnym podmiocie lekarskim.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówTak zwany wskaźnik "R", informujący o tym, ile osób statystycznie może zainfekować jeden zakażony, dla Polski spadł do 0,86. Tak wynika z wykresu przedstawionego przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

swiecaMinisterstwo Zdrowia podało dane z początku kwietnia br., z których wynika, że na COVID-19 zmarło do tej pory 339 przedstawicieli zawodów medycznych. Wśród tej grupy dominują lekarze (138) i pielęgniarki (131). Z danych wynika również, że w Polsce z powodu epidemii koronawirusa zmarło 16 lekarzy dentystów.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówSenat opowiedział się za przyjęciem pięciu poprawek do nowelizacji ustawy o chorobach zakaźnych u ludzi. Senatorowie chcą, by szczepić mogli również lekarze dentyści, pielęgniarki, położne, felczerzy, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni.

10028624 xlJuż 14 lekarzy dentystów zmarło na COVID-19. Nasza redakcja dotarła do danych Ministerstwa Zdrowia, dotyczących zachorowalności i śmiertelności z powodu COVID-19 wśród kadry medycznej. Ostatnie dane pochodzą z 11 marca 2021 r. Na szczęście średnia tygodniowa zachorowań jest coraz niższa. Czy to kwestia szczepień?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówLiczba zakażeń koronawirusem wśród lekarzy i pielęgniarek systematycznie spada. Przykładem tego jest województwo małopolskie. Ostatni taki przypadek odnotowano w styczniu, sytuacja jest zatem zupełnie inna niż podczas tzw. pierwszej fali – mówi Jakub Loster, kierownik Ośrodka Zwalczania Zakażeń Szpitalnych Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie. 

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDo tej pory przeciwko COVID-19 zaszczepiło się tylko 46 procent lekarzy wykonujących zawód i tylko 40 proc. pracujących lekarzy dentystów. Naczelna Rada Lekarska alarmuje, że liczba niezaszczepionych medyków może być powodem braku ciągłości w opiece i leczeniu pacjentów.

nowygabinet.pl - portal dla lekatrzy dentystówIzby lekarskie są zasypywane mailami od lekarzy i lekarzy dentystów, w których informują o poważnych trudnościach w realizacji nawet ustalonego terminu szczepienia.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPodczas zabiegów stomatologicznych można ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa dzięki wolniejszej rotacji wiertła - twierdzą naukowcy z Imperial College London i King’s College London. Doszli do takich wniosków analizując wytwarzanie aerozolu podczas zabiegów dentystycznych.