Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Już po raz 17. zapraszamy na konferencję organizowaną przez Komisję Stomatologiczną Wojskowej Izby Lekarskiej. W konferencji udział może wziąć każdy lekarz stomatolog, niekoniecznie należący do Wojskowej Izby Lekarskiej. Program naukowy jest przygotowany tak, aby każdy wyjechał mądrzejszy o zdobytą wiedzę, nie ważne czy lekarz wojskowy, czy cywilny.

Konferencja z 30-letnią tradycją

Szczegółowy program konferencji znajdą Państwo na stronie: www.17konferencjawil.pl.

Za uczestnictwo w konferencji przysługują oczywiście punkty edukacyjne. Tych punktów będzie aż 13. W tym roku zdecydowaliśmy się na nową lokalizację - Wyspę Sobieszewską - równie ustronne miejsce co Jurata, trochę bliżej, a hotel oferuje gościom więcej atrakcji

- Nasza konferencja ma ponad 30 letnią tradycję – mówi lek. dent. Jacek Woszczyk, prezes Komisji Stomatologicznej Wojskowej Izby lekarskiej. – Kiedyś to były konferencje zamknięte tylko dla członków naszej izby. Dziś, na szczęście, czasy się zmieniły. Na konferencje może przyjechać każdy dentysta, niekoniecznie zrzeszony w WIL-u. To już kolejna konferencja robiona przez nas w otwartej formuje – informuje Woszczyk.

Z jednej strony mamy możliwość spędzenia trzech dni na Wyskie Sobieszewskiej  nad polskim Bałtykiem w przepięknie położonym w lesie nowoczesnym hotelu, a z drugiej Rada Naukowa konferencji zaproponowała bardzo bogaty program merytoryczny.

Program konferencji

Program konferencji został tak dobrany, aby każdy praktykujący i chcący się rozwijać lekarz znalazł w nim wiele ciekawych wykładów. Sesję naukową rozpocznie dr n med. Agnieszka Czechumska, uznany w Polsce autorytet leczenia nakładkowego. Opowie ona o podstawach tego coraz modniejszego na świecie sposobu leczenia.

W kolejnej sesji dr hab. n. med. Halina Jadwiga Ey-Chmielewska spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy terapia bezzębia to sztuka czy rzemiosło?.  Ostatnia sesję pierwszego dnia poprowadzi dr n. med. Aleksandra Palatyńska-Ulatowska, kierownik Zakładu Zakład Endodoncji na Katedrze Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji UM w Łodzi, która podzieli się swoimi wiadomościami w zakresie wykorzystywanie ultradźwięków w endodoncji.

Drugo dzień sesji wykładowej rozpocznie lek. dent. Jakub Munk, który opowie o nowoczesnych metodach badania i oceny kości w procesie planowania zabiegów implantologicznych. Po nim mikrofon przejmie dr n. med. Marta Cieślik-Wegemund, która wygłosi wykład pt. „Etiopatogeneza i leczenie recesji dziąsłowych”. Kolejne dwie sesje będą poświęcone tematom okołostomatologicznym. Najpierw Marcin Głuszek, MBA (indywidualny doradca wizerunkowy w branży medycznej) nauczy nas sposobów na przekonanie pacjenta pierwszorazowego do dalszego leczenia, a potem Agnieszka Szyjkowska-Dudo lektorka języka angielskiego medycznego Gdański Uniwersytet Medyczny)  zaproponuje stomatologiczną zabawę z językiem angielskim. Sesję naukowa zakończymu z przytupem, czyli wykładem: lek. dent. Witold Popowicz o wykorzystaniu technik cyfrowych w stomatologii. Opowie o tym jak wykorzystać darmowe oprogramowanie pozwalające na zachowanie pełnej kontroli nad procesem leczenia przy znacznym obniżeniu kosztów.

Sesje warsztatowe

Oprócz głównej sesji szkoleniowej proponujemy też dwie niezależne sesje warsztatowe. Pierwsza poprowadzi dr n. med. Michał Paulo i będzie to dwudniowa sesja pt. Szynoterapia - rehabilitacja pacjenta z dysfunkcją układu ruchowego narządu żucia (2 dni). Drugą sesję warsztatową poprowadzi dr n. med. Agnieszka Czechumska. Cały dzień będzie dzieliła się wiedzą: jak wykonuje leczenie nakładkami pacjentów dorosłych „Prosty Aligner”.

Szczegółowy program konferencji znajdą Państwo na stronie: www.17konferencjawil.pl.

Oczywiście ten bogaty program naukowy, to nie wszystko co przygotowali organizatorzy dla uczestników konferencji. Na zakończenie obu dni czeka uroczysta kolacja koleżeńska oraz zabawa przy grillu. Przewidziane są też wycieczki na wschód i zachód słońca.

Patronat medialny nad konferencją objął Nowy Gabinet Stomatologiczny, a patronat merytoryczny Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne. (PS)


Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

GAZETKA

nakladki na zeby zdjecie dodatkowe 2 min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA