Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi technologicznych w stomatologii jest system CAD/CAM. Obrabiarka numeryczna wykonuje uzupełnienie na podstawie skanu jamy ustnej. System jest nowy i wciąż pojawiają się ulepszenia. Jednym z producentów, który technologicznie rozwija system, jest Sirona. Ostatnio zaprezentowała najnowsze swoje osiągnięcia w tej dziedzinie.

Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie do kamery skanującej światła niebieskiego, zamiast czerwonego. W efekcie uzyskano skanowany obraz o dużo lepszej jakości. Powiązano to z funkcją automatycznej oceny skanu przez komputer. Obecnie lekarz, zbliżając kamerę do obiektu, nie musi już sam wykonywać zdjęcia, lecz komputer decyduje, w którym momencie skan będzie prawidłowy i wykonuje zdjęcie. Następną nowo wprowadzoną funkcją jest system umożliwiający zestawianie poszczególnych obrazów. Pozwala on na zeskanowanie całości łuku.

CEREC, oprócz odbudów – inley, onley, korona, korona częściowa, licówka i wielopunktowa odbudowa tymczasowa, może tworzyć łączniki na potrzeby implantologii. Całkowitą nowością jest współpraca systemu z urządzenien Galileos (3D). Po raz pierwszy na przestrzenny obraz rentgenowski można nałożyć obraz pochodzący z kamery skanującej CEREC. Umożliwia to uzupełnienie obrazu wolumetrycznego, a więc przedstawiającego tylko tkankę twardą, o skan dający pełną informację o tkance miękkiej (dziąsło). W ten sposób można nie tylko prawidłowo projektować zabieg implantologiczny, ale również od razu sprawdzić efekt projektowanego leczenia protetycznego. W Polsce dystrybucją sprzętu Sirony zajmuje się firma Amadar. (PR) Do obejrzenia: CEDE, stoisko 17 i 23 hala 74

GAZETKA

nakladki na zeby zdjecie dodatkowe 2 min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA