Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

0,1 ml oleju serwisowego – taka minimalna ilość (to kropelka wody) wystarczy, aby końcówkę stomatologiczną uznać za prawidłowo nasmarowaną. Czy to możliwe?

Tak, jeżeli proces konserwacji nie będzie polegał jedynie na wtryskiwaniu oleju serwisowego do końcówki oraz konserwację powierzymy maszynie.

Prawidłowa konserwacja końcówki to proces dwuetapowy. Pierwszy etap - to przygotowanie końcówki do nasmarowania. Końcówkę dezynfekujemy a następnie usuwamy element rotacyjny, pamiętając, że wszystkie czynności procesu konserwacji wykonujemy w rękawiczkach i masce ochronnej. Końcówek nie należy myć w myjkach ultradźwiękowych oraz moczyć w środkach dezynfekujących chyba, że producent w instrukcji obsługi zezwolił na takie postępowanie. Po czasie aktywności środka dezynfekującego, końcówkę myjemy pod bieżącą wodą lub w wodzie demineralizowanej. Nie zapominajmy o udrożnieniu otworów sprayowych przyrządem który otrzymaliśmy z końcówką. Po umyciu dobrze jest wydmuchać dmuchawką wodę, kierując strumień powietrza od strony napędu i bezpośrednio w otwór główki. Tak przygotowana końcówka jest gotowa do drugiego etapu, czyli konserwacji olejem serwisowym.

Konserwacja ta może następować w dwojaki sposób: ręcznie za pomocą oleju serwisowego w sprayu lub mechanicznie z wykorzystaniem urządzeń do automatycznej konserwacji. Rodzaj konserwacji nie wpływa na częstość jej wykonywania. Dla końcówek wolnoobrotowych proces konserwacji powinien następować co godzinę rzeczywistej pracy, dla końcówek wysokoobrotowych – co pół godziny. Używając końcówek do szlifowania lub do pracy z pastami proces konserwacji powinien być wykonany po każdym takim zabiegu.

Nieprawidłowa konserwacja jest najczęstszą przyczyną awarii końcówek, a najsłabszym ogniwem procesu konserwacji jest – człowiek, który ma złe dni, spieszy się lub nie posiada dostatecznej wiedzy. Dlatego, jeżeli to możliwe należy wyeliminować z tego procesu to najsłabsze ogniwo i zastosować urządzenie automatyczne. Takim urządzeniem jest Assistina 301 plus produkowana przez W&H Dentalwerk, która perfekcyjnie, w czasie ok. 35 sekund, niezwykle ekonomicznie przeprowadza konserwację końcówki.

0,5 litra oleju serwisowego stosowanego w Assistinie wystarczy na minimum 5 000 cykli konserwacji. Koszt 1 cyklu konserwacji wynosi niecałe 7 gr, gwarantując jednocześnie, że będzie to perfekcyjna konserwacja. Wartość ta jest nieosiągalna przy wykorzystaniu metody manualnej. Assistina nie będzie miała złych chwil, nie będzie się spieszyć i zawsze wykona zadanie perfekcyjnie, zapewniając długą żywotność końcówkom.

 

 

GAZETKA

nakladki na zeby zdjecie dodatkowe 2 min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA