Problemy z prostatą mają kilka podłoży. Najczęstszą ich przyczyną są zaburzenia hormonalne wynikające ze starzenia, co może powodować szereg dolegliwości utrudniających codzienne funkcjonowanie. W walce z nimi pomagają m.in. leki na prostatę bez recepty, choć w przypadku jakichkolwiek problemów zawsze zaleca się dodatkową konsultację urologiczną.
Jakie są objawy chorej prostaty?
Dolegliwości mogą objawiać się na wiele różnych sposobów, od bólu krocza, przez gorączkę, aż po uczucie parcia na pęcherz, które najczęściej wskazuje na przerost gruczołu krokowego. Symptomami mogą być też niekontrolowane wycieki moczu, pieczenie i ból oraz zmniejszenie strumienia moczu.
Czy w przypadku takich objawów leki na prostatę bez recepty będą pomocne? Tak, jednak najczęściej niewystarczające, bowiem absolutną podstawą skutecznego leczenia jest diagnostyka, zwłaszcza jeśli objawy są nasilone i celem jest nie prewencja (tutaj leki na prostatę sprawdzą się doskonale), a leczenie bardzo konkretnych i utrudniających codzienne funkcjonowanie symptomów.
Jak leczy się przerost prostaty?
Najczęstszą chorobą gruczołu krokowego, która występuje u około 50 proc. mężczyzn powyżej 60. roku życia, jest łagodny przerost prostaty. Można mu zapobiegać, jednak odpowiednie kroki trzeba wdrożyć jak najwcześniej. Z pomocą przychodzą leki na prostatę bez recepty lub suplementy diety, które w swoich składach często zawierają takie składniki jak:
- wierzbownica drobnokwiatowa - wspierająca funkcjonowanie układu moczowego,
- ekstrakt z pokrzywy - zmniejszający ból podczas oddawania moczu,
- owoce palmy sabałowej - mające łagodzić objawy przy łagodnym przeroście prostaty.
Jeśli jednak problem z przerostem prostaty jest poważniejszy, leki na prostatę bez recepty oraz suplementy diety nie będą wystarczające. Konieczne mogą być bowiem preparaty na receptę, w tym alfablokery albo inhibitory enzymu 5-alfa-reduktazy.
Działanie tych pierwszych ma polegać na rozkurczeniu mięśni gładkich, aby poprawić przepływ moczu. Natomiast drugie mają wpływać na zahamowanie enzymu, który bierze udział w przekształcaniu testosteronu do jego aktywnej formy. W praktyce prowadzi to jednak często do powiększenia gruczołu krokowego i różnego rodzaju problemów z tym związanych.
Co, gdy leki na prostatę przestają działać?
Niestety zdarza się, że leki na prostatę po prostu przestają działać i przynosić ulgę w dolegliwościach. Wówczas konieczne może być przeprowadzanie zabiegu zwanego prostatektomią, polegającego na częściowemu lub całkowitemu usunięciu prostaty. Taki zabieg może mieć jednak szereg powikłań, dlatego tak ważne są regularne badania urologiczne, a także prewencja za pomocą leków na prostatę bez recepty i suplementów.
Leczenie prostaty zależy przede wszystkim od rodzaju problemu, z którym zmaga się pacjent. Im jednak wcześniejsza diagnostyka, tym wdrożone metody mogą dawać lepsze efekty oraz pomogą ustrzec przed koniecznością wykonania zabiegu operacyjnego. Również leki na prostatę bez recepty najlepiej stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty i po dokładnym zapoznaniu się z ulotką.
Jak leczyć chorą prostatę?
Typografia
- Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
- Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
- Tryb czytania