fot. 123rf.com

Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Za dwa miesiące Lublin stanie się centrum światowej dyskusji na temat hipomineralizacji trzonowcowo-siekaczowej (MIH). XXII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa, organizowana przez Sekcję Stomatologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej) oraz Katedrę i Zakład Stomatologii Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, odbędzie się wiosną 2025 roku.

Wydarzenie skierowane jest do lekarzy stomatologów, szczególnie tych zajmujących się stomatologią dziecięcą, a jego temat przewodni to „Przyszłość badań nad MIH. Innowacje w leczeniu i profilaktyce”.

MIH w centrum uwagi – międzynarodowi eksperci w Lublinie

Organizatorzy podkreślają, że hipomineralizacja trzonowcowo-siekaczowa jest istotnym wyzwaniem klinicznym, a konferencja stanie się unikalnym forum wymiany doświadczeń i najnowszych badań.

– Konferencja naukowo-szkoleniowa poświęcona MIH będzie wyjątkową okazją do spotkania z czołowymi ekspertami z Polski, Japonii i Holandii. Prelegenci przedstawią najnowsze wyniki badań oraz innowacyjne podejścia do diagnostyki i leczenia tego schorzenia – informują organizatorzy wydarzenia.

W programie konferencji znajdą się zagadnienia dotyczące:

  • aspektów klinicznych i biologicznych MIH,
  • nowoczesnych metod diagnostycznych,
  • skutecznych strategii profilaktycznych i terapeutycznych,
  • perspektyw międzynarodowej współpracy w zakresie badań nad MIH.

Obecność specjalistów z różnych krajów pozwoli na wielopłaszczyznową analizę problemu oraz otwartą dyskusję nad przyszłością opieki stomatologicznej w kontekście hipomineralizacji.

Certyfikaty i punkty edukacyjne dla uczestników

Konferencja potrwa 8 godzin, z czego 4,5 godziny przeznaczone będą na sesje naukowe, a 1,5 godziny na sesję plakatową studenckich kół naukowych. Uczestnicy wydarzenia otrzymają certyfikat potwierdzający udział oraz punkty edukacyjne, co ma istotne znaczenie dla lekarzy stomatologów rozwijających swoje kompetencje zawodowe.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prof. zw. dr hab. n. med. Wojciech Załuska.

Sekcja Stomatologii Dziecięcej PTS zaprasza do udziału w konferencji wszystkich lekarzy zainteresowanych tematyką hipomineralizacji szkliwa, stomatologii dziecięcej i nowoczesnych metod leczenia MIH.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Innowacje w diagnostyce i leczeniu MIH

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

GAZETKA

nakladki na zeby zdjecie dodatkowe 2 min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA