Nowy Gabinet Stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Specjalnie na targi CEDE 2023 przygotowaliśmy kolejne (6/2023) wydanie Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Jak zwykle spotkał się on z niezwykle ciepłym przyjęciem wśród gości odwiedzających łódzką wystawę. W tym wydaniu nie zabrakło artykułów z zakresu prawa medycznego, prac naukowych - typowo stomatologicznych, a także opracowań związanych z prowadzeniem działalności lekarza dentysty.

Przede wszystkim na uwagę przykuwa artykuł pt. „Czy lekarze dentyści mogą stosować sedację? Ministerstwo Zdrowia zajęło stanowisko. Publikujemy oficjalne stanowisko ministerstwa, które wydało stosowne rozporządzenie. W nim odmówiono lekarzom dentystom możliwości zdobycia umiejętności z zakresu sedacji płytkiej. Czy w związku z tym dentyści muszą przestać wykonywać procedurę sedacji w swoich gabinetach?

Odszkodowanie za ból spowodowany błędem – to kolejny artykuł duetu prawniczek Karoliny Podsiadły-Gęsikowskej i Aleksandry Powierży. Jak się okazuje błąd medyczny popełniony podczas zabiegu spowodował długotrwałe dolegliwości bólowe pacjentki. Zadośćuczynienie dla pacjentki zostało uzależnione od okresu, przez jaki odczuwała ból. Sąd uznał, że lekarka wprowadziła pacjentkę w błąd twierdząc, że po tego typu zabiegach musi boleć.

Cyprian Seliga opublikował artykuł na temat mikroskopów, pt. „Mikroskop stomatologiczny – podstawowe informacje, ustawienia i procedury” Zalety pracy w powiększeniu są niepodważalne, jednak aby móc intuicyjnie oraz optymalnie korzystać z mikroskopu podczas zabiegów, należy wcześniej poznać zasady pracy z tym urządzeniem – napisał autor.

W części poświęconej na publikacje naukowe, wydrukowaliśmy dwie prace. Pierwsza nosi tytuł „Iniekcje toksyny botulinowej jako leczenie wspomagające u pacjentów z bruksizmem”, a druga „Zmiany na języku spotykane w praktyce lekarza dentysty – praca poglądowa". Z zakresu implantologii publikujemy drugą część artykułu pt. „Wszczepienie Implantów podokostnowych w atroficznej szczęce – opis przypadku”

W ostatniej części magazynu znajdą Państwo artykuły z zakresu zarządzania i marketingu. Wśród nich jest bardzo ciekawa praca Marcina Głuszka o tym jak pozyskać dobrą rejestratorkę, z kolei Marta Maliszewska, architekt z którym współpracujemy od lat, przedstawiła koncepcję urządzenia i wykończenia dużej kliniki stomatologicznej.

Spis treści znajduje się tutaj, a prenumeratę lub poszczególne numery w wersji papierowej, bądź elektronicznej można wykupić tutaj.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA