2020
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
Pytania do prawnika

Na pytania Czytelników odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński.


Przegląd nauki okiem Łukasika

W cyklu „Przegląd nauki okiem Łukasika” publikujemy streszczenia najciekawszych prac naukowych opublikowanych ostatnio na łamach zagranicznej prasy stomatologicznej. Przeglądu dokonuje lek. dent. Tomasz Łukasik.

Autor: lek. dent. Tomasz Łukasik


Halo, tu maska

O skutecznych sposobach zabezpieczenia lekarza dentysty w czasie pracy z lek. stom. Pawłem Radochem rozmawia red. naczelny Nowego Gabinetu Stomatologicznego Piotr Szymański.

Autor: Piotr Szymański


Prawo do informacji – coraz częściej problematyczne

Punktem wyjścia do napisania tego artykułu były dwa nowe wyroki sądowe, które dotyczą prawa pacjenta do informacji. I choć obydwa podkreślają wagę tego prawa, to prezentują odmienne spojrzenie na tę kwestię. Dlatego warto poznać obydwa, by zrozumieć, jak ważne jest, nie tylko prawidłowe informowanie pacjenta, ale również prawidłowe prowadzenie dokumentacji medycznej.

Autor: Tomasz Popielski


Dezynfekcja przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Celem tego artykułu jest przybliżenie różnych technologii, które są wykorzystywane do walki z wirusem COVID-19. Jak wiemy, wirus ten rozprzestrzenia się drogą kropelkową i zostaje naniesiony na powierzchnie, pozostając na nich przez pewien czas. Na przykład w jednym z badań stwierdzono, że wirus przeżywa w powietrzu, w postaci drobnego aerozolu, do 3 godzin, na plastiku i stali nierdzewnej do 72 godzin, na miedzi do 8 godzin, a na porowatych powierzchniach, takich jak karton, do 4 godzin.

Autor: Zbigniew Raszewski


Zabieg implantacji z szablonem i wykorzystaniem tomografu

Odbudowa zębów utraconych przez pacjenta jest procesem technologicznym złożonym z kilku etapów, które realizuje zespół: lekarz – pacjent – pracownia rentgenowska – pracownia protetyczna – laboratorium. Każdy z tych etapów musi być przeprowadzony przy użyciu odpowiednich metod. Staramy się sięgać po obecnie najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania, a one pozwalają nam na wykonanie bardzo dobrej pracy.

Autor: Dr n. med. mgr. inż. Marek Pużyński


Szkoła Okluzji: Okluzja statyczna i dynamiczna – podstawy mechaniki układu żucia

Okluzja statyczna i dynamiczna. Jeśli zaczniemy zmieniać kąty, pod jakimi ustawione są kłykcie, zaobserwujemy wędrowanie pierwszego kontaktu na zębach trzonowych – kontakt ten nie pozwoli na zwarcie łuków i uzyskanie kontaktów na zębach przednich.

 Autor: lek. dent. Krzysztof Adamowicz


Gabinet z trzema unitami na powierzchni 118 m²

Inwestorka szukała pod Warszawą lokalu, w którym mogłaby prowadzić działalność gabinetu stomatologicznego z trzema unitami. Była już właścicielką jednego podmiotu i zależało jej na tym, aby nowy gabinet znajdował się w jego pobliżu. Gdy dowiedziała się o planach powstania w okolicy budynku z lokalami usługowymi, od razu zainteresowała się tematem i zarezerwowała jeden z nich dla swojej działalności.

Autor: Marta Maliszewska


Doctor&Life - Ford Puma

Autor: Piotr Szymański

Spis treści - subskrypcja

loading...
2024
2023
2022
2021
2020
2019

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA