2012
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Kto musi, a kto może być ubezpieczony

Od 1 stycznia 2012 roku zmieniły się nieco zasady ubezpieczeń lekarzy i personelu pomocniczego (asystentek, pielęgniarek, położnych). Ubezpieczony musi być podmiot leczniczy, natomiast osoby, które mają podpisaną jakąkolwiek umowę na realizowanie świadczeń w tym podmiocie, nie muszą się dodatkowo ubezpieczać, choć mogą.

Regulamin organizacyjny

Od 1 lipca zarówno podmioty, jak i praktyki lekarskie będą musiały mieć opracowany i wdrożony Regulamin Organizacyjny. Taki wymóg nakłada ustawa o działalności leczniczej, która obowiązuje już prawie od roku. Oprócz regulaminu lekarze muszą uzupełnić niektóre wpisy w swoich wnioskach. Na szczęście jest to proste, bo na stronie internetowej jest dostępna odpowiednia aplikacja.

 

Laserowe wybielanie zębów

Co najmniej jedna trzecia pacjentów nie jest zadowolona z koloru lub wyglądu swoich naturalnych zębów. Dlatego białe zęby już od dłuższego czasu stanowią cel, do którego dąży stomatologia kosmetyczna. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na estetyczną opiekę stomatologiczną, pojawiło się wiele metod wybielania zębów, zarówno tych o zażółceniu naturalnym jak i wywołanym paleniem papierosów oraz dietą.

Przegląd technologii 3D

Dziś technologie CAD/CAM oparte na procesie opracowania cyfrowego oraz frezowania różnych materiałów w tym tlenku cyrkonu, metalu czy tworzywa sztucznego są już bardzo popularne. Jednak to nie koniec rozwoju technologicznego. Inżynierowie zadają pytanie: po co najpierw tworzyć strukturę płytki, a następnie ją niszczyć poprzez obróbkę? Sam proces rozdrabiania pochłania wiele energii i generuje odrzuty materiałowe Nowa koncepcja polega na warstwowym i przestrzennym nakładaniu pożądanego materiału, a następnie jego spiekaniu, zgrzewaniu lub polimeryzacji. Takie wykonanie nie powoduje straty surowca.

O implantach prawie wszystko

Dlaczego na rynku jest tak duzo systemów implantologicznych? Jak wybrać ten najlepszy, a jeśli wybierzemy zły system, jak „przesiąść” się na inny? Kto ponosi winę za błędy konstrukcyjne implanów. Jaka jest najprostrza droga do rozpoczęcia przygody z implantologią? Na te i nie tylko te pytania odpowiada Wojciech Feć, dyrektor ds.Handlu i Rozwoju firmy FM Produkty Dla Stomatologii w rozmowie z Piotrem Szymańskim, redaktorem naczelnym Nowego Gabinetu Stomatologicznego.

Implanty to przyszłość

Polski rynek implantologiczny należy do najszybciej rozwijających się na świecie. Liczba wszczepionych implantów w naszym kraju wzrasta z roku na rok, jednak perspektywy polskiego rynku są znacznie większe. Świadczyć może o tym fakt, że w Polsce w zeszłym roku na 10.000 mieszkańców wkręcono 20 implantów, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych 60, Niemczech 120, a w Korei Południowej najwięcej na świecie – 240 implantów.

Rośnie polski rynek implantologiczny

W Polsce rocznie wszczepia się tylko 70 tys. implantów stomatologicznych, podczas gdy w Niemczech ponad 1 milion. Jednak polski rynek implantologiczny należy do rozwijających się na świecie najbardziej dynamicznie. Jaka jest przyszłość implantów? Rynek implantów na świecie ma już prawie 18 proc. udziału w globalnym rynku stomatologicznym - wyliczyła agencja Markets and Markets. Wartość rynku światowego to 3,3 mld USD, z czego 42 proc. przypada na Europę.

Przyszłość techniki dentystycznej

Robert Michalik, szef firmy Robocam opowiada o tym jak się zmienia technika dentystyczna. Dlaczego tradycyjne wyciski są niedokładne? Jak można temu zaradzić? Czym są systemy CAD/CAM? Jak rozwinie się protetyka? I ile kosztują najnowocześniejsze systemy?

Percing - znany od wieków, modny dziś

Przekłuwanie różnych części ciała i umieszczanie w nich elementów o charakterze ozdobnym było i jest znane od bardzo dawna. Wśród wielu społeczeństw plemiennych ma swój wymiar religijny i społeczny, wskazujący na status danego członka plemienia, podkreśla pewne cechy, ma też znaczenie estetyczne i ozdobne. Z historii wiemy, że egipscy faraonowie przekłuwali pępki, a Majowie języki.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2024
2023
2022
2021
2020
2019

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA