Wybielanie zębów. Czy trzeba wydawać fortunę na specjalistyczne zabiegi w gabinetach stomatologicznych? Czy wystarczy kilka prostych sztuczek, aby nasze zęby były śnieżnobiałe? Przeczytaj i sprawdź, jaki sposoby proponujemy, aby mieć zawsze białe zęby.
Wybielanie zębów. Co wpływa na kolor zębów?
Naturalny kolor zębów zależy od genów. Oznacza to, że nie zawsze możemy mieć śnieżnobiałe zęby. Jeśli w naszej rodzinie częste są zółte lub szare – tak już zostanie. Jedyną możliwością na efekt białych zębów jest udanie się do dentysty na specjalistyczne wybielanie zębów.
Kolejnym czynnikiem jest nasz sposób bycia. Jeśli pijemy dużo kawy, palimy papierosy i lubimy od czasu do czasu napić się czerwonego wina, to musimy również pamiętać o czyszczeniu zębów po każdym z tych rzeczy. Ponieważ wystawianie zębów na częsty kontakt z substancjami, które je barwią to prosta droga do żółtych zębów. Po kawie, czerwonymi winie czy innych daniach należy umyć zęby.
Ostatnim czynnikiem są regularne wizyty u stomatologa. Niektóre choroby jamy ustnej dają efekt żółtych zębów i wtedy posiadanie białego uśmiechu jest równe tym, że chorobę należy wyleczyć. Dlatego bardzo ważne, aby chodzić do lekarza na przykład raz na pół roku lub od razu gdy zauważymy jakiś problem.
Domowe sposoby na wybielanie zębów
Istnieje kilka sposobów, które przy regularnym stosowaniu pomogą wybielić zęby, oto one:
- Kurkuma – posiada właściwości wybielające, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Oznacza to, że oprócz wybielania zapewnimy zębom dodatkową ochronę. Warto używać jej jako dodatek do pasty lub stworzyć własną domową. Oto przykładowy przepis: 1 łyżka proszku z kurkumy, 1 łyżka oleju kokosowego oraz dwie krople olejku eterycznego z mięty.
- Olej – to jedna ajurwedyjskich metod na leczenie chorób oraz oczyszczanie organizm z toksyn. Dlatego płukanie ust olejem daje nie tylko efekt wybielający ale również antybakteryjny oraz przeciwwirusowy. Do płukania można wybrać olej kokosowy, rzepakowy, słonecznikowy, lniany lub sezamowy. Płukać należy codziennie rano przez 15 minut.
- Węgiel aktywny – coraz popularniejsze stają się pasty z tym składnikiem, dlatego, że posiada on właściwości pochłaniania zanieczyszczeń oraz mechaniczne ścieranie osadu nazębnego. Można więc stosować do tego pastę, który kupimy w drogerii czy aptece.
- Soda oczyszczona – pozwala na mechaniczne czyszczenie zębów z osadu, ścierając go. Jednak należy pamiętać, że można stosować sodę oczyszczoną tylko przez krótki okres.
Powyższe przykłady są jedynie jednymi z naturalnych sposobów, które mogą nie dać spektakularnego efektu. Jeśli zależy Wam na szybkim i dużym efekcie najlepiej udać się do dentysty na zabieg wybielania zębów. Szukając warto kierować się opiniami klientów, a szukać najlepiej w sieci wpisując w wyszukiwarkę na przykład „wybielanie zębów kraków”.
ZOBACZ TAKŻE:
- Jak wybielać zęby w domu?
- „Polacy a wybielanie zębów” - raport z badania marki Rapid White
- 5 najczęściej zadawanych pytań przed rozpoczęciem wybielania zębów
- Kochamy mieć białe zęby
- Jak najskuteczniej wybielić zęby?
- Skuteczne wybielanie zębów w Opolu
- Rozjaśnić zęby szczoteczką do zębów
- Polacy chętnie wybielają zęby, bo ceny zabiegów są niższe niż kilka lat temu
- Domowe metody wybielania zębów nie zawsze są bezpieczne
- Masz białe zęby, to dostaniesz pracę – nowe badania
- Bielsze zęby dzięki truskawkom?
- Nowe sposoby na białe zęby
- Wybielanie zębów - zachcianka czy norma?
- Systemy wybielające, przeznaczone do stosowania w domu
- Wybielanie w gabinecie