Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

nowygabinet.pl - Nowy Gabinet StomatologicznyPytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński.

Ozonoterapia w medycynie i stomatologii
Terapia ozonem stosowana jest do celów medycznych od XIX wieku i stała się nieodłącznym elementem leczenia chorób, szczególnie w takich dziedzinach jak: dermatologia, laryngologia, ginekologia, okulistyka, chirurgia i stomatologia.

Wirtualne CEDE – zobacz jakie to proste
Dlaczego jeździmy na wystawy stomatologiczne? Zobaczyć nowinki sprzętowe, porównać produkty, wynegocjować dobre warunki zakupu? Jasne. Dla wielu liczą się również wiedza i emocje.

Bezpieczne wybielanie zębów
Psychika człowieka jest skonstruowana tak, że pierwsze wrażenie na temat nowo poznanej osoby wyrabiamy sobie w kilka – wykład wprowadzający do zagadnień związanych z dysfunkcjąlub kilkanaście sekund. Oceniamy ją przez pryzmat tego, co widzimy. Zadbane zęby to najlepsza wizytówka. W aspekcie poprawy estetyki, najczęściej zgłaszanym celem wizyty jest poprawa koloru zębów. Popularnym elementem codziennej praktyki stomatologicznej od kilku dekad jest wybielanie zębów żywych [6].

Dekontaminator ułatwił nam pracę
Wywiad z lek. dent. Małgorzatą Stępniak-Kirilow, właścicielką Kirilov Dental Clinic w Zielonej Górze.

Zmiany w jamie ustnej powstające w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego – praca poglądowa
Wirusy brodawczaka ludzkiego (Human Papillomavirus – HPV) to grupa wirusów, będąca wciąż najczęstszą przyczyną chorób przenoszonych drogą płciową. Stanowią one poważny problem epidemiologiczny zarówno w krajach rozwiniętych jak i rozwijających się.

Szkoła Okluzji
Ciężkie obrażenia mózgowo- czaszkowe a obraz dysfunkcji układu żucia – opis przypadku

Przegląd nauki okiem Łukasika
W cyklu „Przegląd nauki okiem Łukasika” publikujemy streszczenia najciekawszych prac naukowych opublikowanych ostatnio na łamach zagranicznej prasy stomatologicznej. Przeglądu dokonuje lek. dent. Tomasz Łukasik

Szablony do implantoprotetyki
Rozmawiając z osobami z naszej branży stomatologicznej, mam wrażenie, że nie każdy z lekarzy wie, na jakim obecnie poziomie jest stomatologia cyfrowa. W zasadzie nie powinniśmy się temu dziwić. Jest to tak dynamicznie rozwijający się dział, że nie sposób jest znać wszystkie nowinki, nie wspominając o ich stosowaniu.