Poland 600x100 static ADEC

14. Konferencja Naukowo-Szkoleniowa WIL

nowygabinet.pl - Nowy Gabinet StomatologicznyPytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada prawnik dr Maciej Gibiński.

Rejestracja podmiotu leczniczego
Pytania najczęściej kierowane przez lekarza do prawnika dotyczą sposobu przekształcenia indywidualnej praktyki lekarskiej w podmiot leczniczy. Z czym to się wiąże? Jak to zrobić? Dzisiaj przybliżymy Państwu tematykę związaną z rejestracją podmiotu leczniczego.

Nie trzeba zatrudniać inspektora ochrony radiologicznej
Właściciele gabinetów dentystycznych mogą odetchnąć z ulgą. Sejm RP uchwalił ustawę zmieniającą ustawę o zmianie ustawy – Prawo Atomowe oraz ustawy o ochronie przeciwpożarowej.

Procedury sanitarne na wezwanie
Liczba procedur i standardów, które musi spełnić gabinet stomatologiczny może przyprawić o… ból zęba. Trzeba pamiętać, że na lekarzu dentyście oprócz opracowania szczegółowych procedur postępowania ciążą również obowiązki w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym, obowiązki statystyczne.

Nowe lupy medyczne
Rozwój obecnego świata zależy od trzech obszarów: informatyki, inżynierii biomedycznej i inżynierii materiałowej. Te trzy wzajemnie przenikające się obszary będą dyktować nam warunki, w jakich najbliższych latach będziemy żyć.

Jak skutecznie wdrożyć EDM?
Jak się zabrać za wdrożenie systemu informatycznego w gabinecie? Dlaczego informatyzacja w służbie zdrowia idzie tak opornie?

Prezydent podpisał ustawę dotyczącą e-zdrowia
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą wdrażania rozwiązań w obszarze e-zdrowia, która dotyczy m.in. ułatwień wystawiania recept oraz określania poziomu refundacji produktów leczniczych i wyrobów medycznych.

Mikrosilnik Endostar Provider
Stomatologia jest dziedziną medycyny, która w sposób szczególny bazuje na praktyce, udziale inżynierii oraz technologii materiałowej i informatyce. Endodoncja to dziedzina, w której rozwój jest najszybciej dostrzegany przez lekarzy, ale też bardzo pożądany.Membrany izolujące O koferdamie zapewne słyszeli już wszyscy dentyści. Jednak pomysł izolacji zębów z zastosowaniem gumowej membrany w stomatologii nie jest odkryciem XXI wieku.

Pacjent z astmą u stomatologa
Pacjent stomatologiczny z astmą na każdej wizycie powinien mieć ze sobą skuteczny lek do przerywania napadu.

Przegląd nauki okiem Łukasika

Komfort pacjenta na fotelu dentystycznym
Dla większości pacjentów wizyta u stomatologa kojarzy się z nieprzyjemnymi odczuciami. Staramy się więc zrobić wszystko, aby odwrócić ich uwagę od czynności wykonywanych w czasie zabiegu.

Funkcjonalny gabinetna 36 metrach kwadratowych
Każdy, kto szukał lokalu odpowiedniego do prowadzenia w nim działalności leczniczej, wie, jak trudno znaleźć taki, który spełniałby stawiane mu wymagania.

Zobacz również...