Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

nowygabinet.pl - Nowy Gabinet StomatologicznyPytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada Maciej Gibiński.

Orzecznictwo w sprawach stomatologicznych
Odszkodowania za nieprawidłowe leczenie dochodzone są przez pacjentów przed sądem. Jednak, aby wiedzieć, jak sądy orzekają i unikać błędów popełnionych przez innych, warto zapoznać się z przykładami orzecznictwa sądowego.

Kontrola w podmiotach leczniczych. Podstawowe informacje
Zasadniczo trzy rodzaje podmiotów uprawnione są do przeprowadzenia kontroli podmiotu leczniczego na gruncie ustawy o działalności leczniczej: Minister Zdrowia; podmiot upoważniony do przeprowadzenia kontroli przez Ministra Zdrowia i podmiot, który założył daną przychodnie (właściciel), tzw. podmiot tworzący.

Wycisk czynnościowy
Według Swensona najlepszą retencję przyszłej protezie będzie zapewniałgrzbiet wyrostka, który jest szeroki na powierzchni nośnej i praktycznie równoległy w kierunkach trójkątów zatrzonowcowych. Niestety, z taką sytuacją mamy bardzo rzadko do czynienia w protetyce stomatologicznej.

Kompendium wiedzy o pastach do zębów
W ubiegłym roku w samych Stanach Zjednoczonych wartość sprzedaży pasty do zębów wyniosła około 3,058 mld. dol., plasując się na 8. pozycji w rankingu najczęściej kupowanych produktów leczniczych i pielęgnacyjnych, tuż po witaminach, mydle, środkach na przeziębienie, lekach przeciwbólowych, produktach na odchudzanie, chroniących skórę i lekach na przewód pokarmowy (1).

CAMBRA i system CariFree w zachowaniu zdrowego biofilmu jamy ustnej pacjenta. Ocena ryzyka próchnicy
Polska jest jednym z niewielu krajów Europy, w których nie udało się zmniejszyć zapadalności na próchnicę. Dotyczy to szczególnie
dzieci i młodzieży.

SZKOŁA OKLUZJI: Pozycja nawykowa i terapeutyczna żuchwy
Aby dobrze zrozumieć pojęcie pozycji nawykowej i terapeutycznej, musimy przypomnieć sobie dwie definicje, które towarzyszą nam od czasu ukończenia studiów.

Świadomość pacjenta to podstawa
Odpowiedni marketing usług stomatologicznych, ich efektywna sprzedaż i związana z tym satysfakcja, także finansowa, to zagadnienia, które są bliskie każdemu, kto prowadzi własną placówkę.

Google Maps – Święty Graal legalnego pozycjonowania dla lekarzy
Jak wypromować swój gabinet nie łamiąc prawa o zakazie reklamy praktyk lekarskich? Jak powinna być skonstruowana nasza strona internetowa, aby przyniosła jak najwięcej korzyści (czytaj: nowych pacjentów)? Na jakie działania marketingowe można sobie pozwolić i które z nich będą naprawdę skuteczne, a które pieniądze będąwyrzucone w błoto?

Zobacz również...