Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

Nowy Gabinet Stomatologiczny

Podnosi prestiż, oszczędza czas
O tym jak istotne jest posiadanie w praktyce stomatologicznej tomografuCBCT i jak jego instalacja zmieniła wizerunek praktyki z dr n. med. Tomaszem Nowakiem, właścicielem klinik w Krakowie i Andrychowie, rozmawia Piotr Szymański, redaktor naczelny Nowego Gabinetu Stomatologicznego.

Punkty edukacyjne
Ministerstwo Zdrowia planuje zmiany w zasadach doskonalenia zawodowego lekarzy oraz lekarzy dentystów. Dotyczą zasad zdobywania punktów edukacyjnych. Za niektóre aktywności będzie więcej punktów, np. za napisanie artykułu do Nowego Gabinetu Stomatologicznego, ale znikną punkty za inne aktywności, np. za przynależność do towarzystwa naukowego.


Pytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada Maciej Gibiński.

Znieczulenie dzieci w gabinecie chirurgii stomatologicznej
Wizyta w gabinecie stomatologicznym bardzo często wywołuje u dziecka strach. Powodowany jest obawami przed nieznanymi i niezrozumiałymi dla dziecka procedurami stomatologicznymi. Jeszcze większe obawy wywołuje wizyta w gabinecie chirurgii stomatologicznej. Dlatego bardzo istotny jest sposób podania dziecku znieczulenia. Trzeba to zrobić tak, aby nie poczuło ono nawet niewielkiego bólu.

Ergonomia dentystycznego kontrolera nożnego
Wiadomo, że praca dentysty narażona jest na wystąpienie problemów zdrowotnych związanych z układem mięśniowo szkieletowym.Nawet 86 proc. dentystów doświadcza bólów szyi i pleców. Z tego powodu w różnych badaniach przestudiowano ich pozycję pracy w celu jej optymalizacji, tak by zminimalizować występowanie problemów mięśniowo-szkieletowych.

Nie mieszaj medycyny estetycznej ze stomatologią
Stomatologia estetyczna jest częścią medycyny estetycznej, i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nie może być jednak tak, że
umawiając się z pacjentką na zabieg poprawiający urodę lub spłycający zmarszczki, doradzamy jej najpierw „zrobienie sobie zębów”.

Styl Hampton
Wizyta w gabinecie stomatologicznym często u wielu pacjentów powoduje stres. Można go ograniczyć urządzając wnętrze gabinetu w sposób przyjazny i wywołujący przyjemne wrażenia u osób odwiedzających. Jak połączyć relaks i elegancję? Odpowiedzią jest styl Hampton.

Zobacz również...