Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

Nowy Gabinet Stomatologiczny

Bezpieczne znieczulanie
Leczenie zębów nieodłącznie kojarzy się z bólem. Dlatego też wielkim ułatwieniem w pracy stomatologa jest możliwość zastosowania środków znieczulających. Poprawiają one samopoczucie pacjenta oraz ułatwiają pracę dentyście.

Obowiązek szkoleń BHP
Wszystkie osoby zatrudnione w gabinecie stomatologicznym powinny przejść przeszkolenie z zakresu BHP. Dotyczy to także właściciela gabinetu. Na szczęście szkolenie takie odbywa się raz na kilka lat i można to zrobić przez… Internet.

Pytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada Maciej Gibiński.

Program naukowy siłą Kongresu FDI w Poznaniu
Każdy uczestnik Kongresu FDI w Poznaniu, chcąc maksymalnie wykorzystać walory edukacyjne wydarzenia, będzie musiał odcympowiednio zaplanować każdy dzień – wyjaśnia w rozmowie z Nowym Gabinetem Stomatologicznym prof. Marzena Dominiak, Przewodnicząca Komitetu Naukowego.

Lampy polimeryzacyjne
Lampa polimeryzacyjna jest urządzeniem, bez którego nie może się obyć praktycznie żaden lekarz stomatolog. Na rynku jest bardzo duży wybór lamp. Najprostsze można kupić już za 400 zł, ale są takie, za które trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Czym się różną?

Ergonomia na co dzień
Wybierając unit stomatologiczny kierujemy się ceną, opinią o niezawodności, wyposażeniem, coraz częściej także wyglądem.

Duże lodówki i klimatyzatory trzeba zarejestrować
Do 14 marca, wszyscy przedsiębiorcy, którzy używają dużych agregatów chłodzących (lodówki, klimatyzatory, gaśnice) powinni zarejestrować swoje urządzenia w Centralnym Rejestrze Operatorów.

Ochrona danych pacjentów
Ochrona danych osobowych jest dla lekarza sprawą skomplikowaną. Najważniejszym krajowym aktem prawnym dotycząodcym danych osobowych w placówce medycznej jest ustawa o Ochronie danych osobowych (dalej u.o.d.o.).

Wypełniacze estetyczne i stomatologia
Kiedyś toczyły się bardzo ostre dyskusje na temat tego, kto powinien się zajmować medycyną estetyczną. Były to na ogół dyskusje o wyższości dermatologów nad resztą świata.

Odejmowanie jest sztuką
Każdy nadmiar zabiera miejsce, czas, uwagę i energię człowieka. W przestrzeniach minimalistycznych przedmioty nie rządzą człowiekiem, one z nim współgrają.

Zobacz również...