Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

Nowy Gabinet Stomatologiczny

Kalendarium lekarza stomatologa

Jak zwykle na początku roku, prezentujemy terminarz wszystkich niezbędnych obowiązków, które polskie prawo nakłada na lekarza stomatologa.


Sprzęt radiologiczny
Radiologia stomatologiczna to obecnie prężnie rozwijająca się gałąź rynku sprzętu stomatologicznego. Z jednej strony wynika to z wszechobecnego szybkiego postępu technologicznego.

Pytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada dr Maciej Gibiński.


Zgoda na leczenie – aspekty prawne
Zgodnie z art. 32 ust. 1 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty lekarz może przeprowa dzić badanie lub udzielić innych świadczeń zdrowotnych, tylko po wyrażeniu zgody przez pacjenta.


Błędy medyczne – obie strony poszkodowane
Wśród rosnącej liczby błędów medycznych uwaga koncentruje się przede wszystkim na poszkodowanym pacjencie. W dyskusji zapomina się, że popełniony błąd dotyka również lekarza.


Metoda MP-scan jako kontrolny protokół okluzyjny
Prawidłowa okluzja, czyli funkcyjne kontakty zębów górnych z dolnymi, stanowi fundament dla każdej interwencji podjętej w jamie ustnej pacjenta.


Aparat ortodontyczny stosowany przez stomatologa? Teraz to możliwe

Czy uzyskanie szybkiego efektu w leczeniu ortodontycznym jest możliwe? Czy może to zrobić dentysta bez specjalizacji ortodontycznej? Czy jest możliwe, aby jednocześnie leczenie było bezpieczne i mało inwazyjne?


Toksyna botulinowa typu A a bruksizm i uśmiech dziąsłowy 

Toksyna botulinowa typu A, zwana popularnie botoksem, to najpopularniejszy preparat w medycynie estetycznej. Jest bardzo lubiana przez pacjentów, gdyż jest bezpieczna, prosta w użyciu, a jej działanie jest bardzo szybkie.


Stomatolog to też biznesmen!
Lekarze stomatolodzy stają coraz częściej przed wieloma wyzwaniami, jakie narzuca im biznes. Będąc właścicielem placówki medycznej są zmuszeni do bycia managerem, przedsiębiorcą, biznesmenem.


Z wizytą w: Stomatologia Bińczycka

Zobacz również...