Poland 600x100 static ADEC

14. Konferencja Naukowo-Szkoleniowa WIL

Nowy Gabinet Stomatologiczny

Lasery w stomatologii
Publikujemy pierwszy artykuł z cyklu lasery w stomatologii. Autorem cyklu jest Ludwik Pokora, polski konstruktor laserów. W kilkunajbliższych wydaniach Nowego Gabinetu Stomatologicznego opiszemy, wszystkie najistotniejsze z punktu widzenia stomatologa, zasady stosowania laserów.

Czy mi to zagwarantujesz?
W zrozumieniu sensu gwarancji nie pomaga wielość znaczeń wprowadzających zamęt. Ich rozróżnienie może być przydatne w codziennej praktyce.

Zdrowy uśmiech dzięki finansowaniu zewnętrznemu
Nowoczesny gabinet stomatologiczny to nie tylko wysokiej klasy specjaliści i obsługa na najwyższym poziomie, to także niezbędne wyposażenie gabinetu w innowacyjny sprzęt medyczny oraz systematyczna wymiana aparatury.


Pytania do prawnika
Na pytania Czytelników odpowiada dr Maciej Gibiński.


Po co stomatologom medycyna estetyczna?
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Podobnie jest z ludzkim wyglądem. Dziś pacjentowi nie wystarczy już samo wyleczenie, wybielenie i prawidłowe ustawienie zębów. Pacjenci od dentystów oczekują, aby zadbali całościowo o wygląd ich twarzy.

Abrazja powietrzna
Według licznych badań przeprowadzanych na pacjentach stomatologicznych, czynnikiem powodującym największy stres jest znieczulenie. Moment ukłucia i ból przy podawaniu znieczulenia oraz odrętwienie tkanek po zabiegu ma bardzo istotny wpływ na odczuwanie leczenia.

Kongres FDI – pięć powodów, dla których przyjedziesz do Poznania
Za rok, od 7 do 10 września 2016 r., w Poznaniu odbędzie się najważniejsze wydarzenie światowej stomatologii – Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI. Impreza – na rok – zastąpi popularną wystawę CEDE.

Pytania o Kongres FDI
Na temat dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI, który odbędzie się we wrześniu 2016 roku w Poznaniu z profesorem Bartłomiejem W. Losterem, prezydentem Kongresu i szefem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego rozmawia Piotr Szymański.

Spełnione marzenie
Doktor Derek Srokowski to niezwykle – nawet jak na stomatologa – zapracowany człowiek. Swój czas dzieli między dwa gabinety prowadzone przez siebie w Kanadzie oraz liczne placówki, z którymi współpracuje w Polsce jako ceniony implantolog. Odwiedzamy go w rzeszowskiej klinice „Dental Implant Academy”.

Zobacz również...