Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

Nowy Gabinet Stomatologiczny

Mikroskop – wyposażenie podstawowe
Jeszcze 10 lat temu lekarze myśleli o mikroskopach jak o ekstrawagancji w wyposażeniu gabinetu. Dziś sytuacja ta zmieniła się diametralnie. Lekarze pracują albo w lupach, albo pod mikroskopem. Ekstrawagancją jest nieużywanie żadnego wzmocnienia naturalnego wzroku.

Nowości IDS 2015
Co dwa lata targi IDS w Kolonii przyciągają wszystkich producentów preparatów i sprzętu medycznego z całego świata. Prezentują oni nowości przygotowane specjalnie na to wydarzenie. Zaprezentowano ponad 1000 nowych produktów. Nie jesteśmy w stanie wszystkich nawet wymienić. Przedstawimy jedynie subiektywny, bo dokonany przez naszego redaktora naczelnego, przegląd nowości IDS 2015.

Dentysta w szkole
Od stycznia obwiązuje nowe zarządzenie Prezesa NFZ w sprawie warunków zawierania i realizacji umów dotyczących leczenia stomatologicznego. Obecnie dentyści mogą prowadzić praktyki dentystyczne w szkołach i leczyć dzieci i młodzież do 18 roku życia. Po raz pierwszy od kilku lat powstała możliwość powrotu dentysty do szkoły.

Formularze zgód pacjenta

 

Niebezpieczny pacjent w gabinecie
Lekarze cieszą się wysokim poziomemspołecznego zaufania. Nie mniej dość często pojawiają się wiadomości o agresji pacjentów skierowanej do lekarzy. Niemal co drugi lekarz był już obiektem takiego zachowania, które może przyjmować różne formy. Lekarz ma prawo bronić się.


Z wizytą w: Rock Your Smile– Centrum Ortodontyczne
Mimo że w stolicy nie brakuje gabinetów stomatologicznych, to niełatwo znaleźć jeden, w którym łączyłaby się najwyższa jakość leczenia i wąska specjalizacja – ortodoncja oraz nietuzinkowy wystrój i wysokiej klasy sprzęt. Zapewne ta świadomość oraz inspiracje zza Oceanu skłoniły inwestora do stworzenia nietypowej u nas placówki ortodontycznej. Na Białołęce powstało Centrum Ortodontyczne Rock Your Smile.Zobacz również...