Poland 600x100 static ADEC

14. Konferencja Naukowo-Szkoleniowa WIL

Nowy Gabinet Stomatologiczny

Autoklaw: kupić używany czy nowy

Polska weszła do Unii Europejskiej, co wymusiło wprowadzenie nowych obostrzeń prawnych. Zatem, decydując się na zakup autoklawu, trzeba na nowo zaznajomić się z przepisami i podjąć istotną decyzję: kupujemy sprzęt nowy, czy używany?

 Wybielanie zębów w gabinecie za pomocą lasera Er: YAG

Zabiegi wybielające przeprowadzane w gabinetach stomatologicznych polegają na nałożeniu żelu wybielającego, zawierającego stosunkowo wysoki odsetek H2O2, na zęby.

 

Tablice sanitarne

Procedura sanitarna – Podstawowe zasady utrzymania czystości

Procedura sanitarna – zasady stosowania preparatów dezynfekujących.

 

Zgoda na zabiegi medyczne pacjenta niepełnoletniego

O nowoczesności gabinetu stomatologicznego stanowią nie tylko wysokiej klasy specjaliści oraz sprzęt, ale także troska o dobro pacjenta i poszanowanie jego praw.

 

Wady i zalety chlorheksydyny
Liczne badania pokazują, że chlorheksydyna potrafi w znacznym stopniu zredukować ilość mikroorganizmów występujących na skórze, powierzchni zębów, w ślinie oraz płytce
nazębnej.

Przyjazny gabinet

Gabinet – przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością – powinien zapewniać możliwość korzystania z pomieszczeń dla pacjentów w sposób niewymagający pomocy
osób trzecich. Dzięki dobrym rozwiązaniom przestrzennym osoba o ograniczonej sprawności będzie się czuła bezpiecznie i wygodnie.

 

Mikroszczelina

Podczas używania różnych materiałów w obrębie jamy ustnej bardzo często następuje zjawisko mikroszczeliny. Może być to tworzenie się przerwy pomiędzy dwoma strukturami
w skali mikro lub nano. Przyczyn powstawania tego zjawiska można dopatrywać się w kilku rodzajach czynników.

 

Obowiązki sprawozdawcze lekarza przedsiębiorcy

W pierwszym kwartale każdego roku lekarze i lekarze dentyści są zobowiązani do składania sprawozdań z funkcjonowania gabinetu. Są to obowiązki, które nakłada na właścicieli przychodni szereg ustaw.

 

Jakość od zawsze i na zawsze

W tym roku mija 50 lat, od kiedy został sprzedany pierwszy sprzęt dentystyczny firmy A-dec. Początki firmy były skromne: Ken i Joan Austin tworzyli pierwsze konstrukcje w pojedynczej niewielkiej hali.

Zobacz również...