Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

Nowy Gabinet Stomatologiczny

Tablice Sanitarne
Publikujemy kolejne trzy tablice sanitarne. Dotyczą one przygotowania gabinetu przed przyjęciem pacjenta, czynności które trzeba wykonać na koniec dnia oraz planu mycia poszczególnych pomieszczeń i części przychodni. Procedury są niezbędne w gabinecie. Powinny zostać dołączone do dokumentacji gabinetu.

Sanepid kontroluje coraz więcej
Kilku lekarzy zaalarmowało naszą redakcję, że Sanepid postanowił kontrolować w ich gabinetach poprawność oceny realizowania wymogów postępowania w zakresie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy. O co chodzi – pytali zdumieni.

 

Kontrola Państwowej Inspekcji Sanitarnej w placówce medycznej
Prowadzenie placówki medycznej wiąże się z regularnymi kontrolami ze strony Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Kontrole te mają charakter regularny i wynikają, z odpowiednich uprawnień nałożonych przez Ustawodawcę na odpowiedni organ administracji publicznej.

Funkcjonalny gabinet
Przychodnia i jej poczekalnia wywołują u pacjenta pierwsze wyobrażenie o kompetencjach lekarza. Choć logicznie rzecz biorąc wygląd gabinetu nie ma nic wspólnego z umiejętnościami lekarza, to większość pacjentów ocenia lekarza na podstawie pierwszego wrażenia.

Licówki, coraz modniejsze
Licówki to rodzaj uzupełnienia, które już na dobre zagościło w gabinetach stomatologicznych. Od lat 80. XX wieku, kiedy zaczęły szybko rozwijać się techniki adhezyjne, możliwy stał się rozwój wielu technologii w materiałoznawstwie stomatologicznym. Pierwsze licówki pojawiły się już w latach 30 XX, wówczas akrylowe, stosowane przez Charlesa Pincusa dla poprawy estetyki uśmiechu u aktorów w Hollywood.

Koncepcja TwinLight w stomatologii
Lasery są wykorzystywane jako narzędzia pomocnicze, jak również niezależne w badaniach naukowych. Używane są niemal we wszystkich dziedzinach stomatologii. Przedstawiamy przegląd najczęściej wykorzystywanych w stomatologii aplikacji koncepcji leczenia TwinLight.

Doctor i Life
Lifestylowy niezbędnik lekarza stomatologa.

Zobacz również...