Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

nowygabinet.pl - Pytania do prawnikaPełnię funkcję ABI-ego w małej placówce medycznej. Po powrocie z urlopu dowiedziałem się, że w firmie nastąpił wyciek danych. Szef chce, abym całą odpowiedzialność za tą sytuację przejął na siebie, mimo że fizycznie nie było mnie w placówce. Na miejscu był natomiast mój zastępca, który jest jednocześnie dalszą rodziną szefa. Uważam, że to mój zastępca powinien ponieść odpowiedzialność za sytuację, która miała miejsce. Kto ma rację?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówCoraz częściej dzwonią do mnie firmy, które mówią o obowiązku przesłania jakiegoś sprawozdania z zakresu ochrony danych osobowych do GIODO. Czy taki obowiązek rzeczywiście istnieje? Czego to sprawozdanie dotyczy i jak powinno wyglądać?

GibinskiMDzwoniono do nas z firmy, która oferuje pomoc w przygotowaniu zestawienia do GIODO, które należało  złożyć do końca grudnia 2015. Czy mogę poprosić o odpowiedź, czy rzeczywiście należy do końca grudnia złożyć jakieś sprawozdanie?

GibinskiMPytanie: Jakie kary grożą za nie zastosowanie się do przepisów dotyczących ochrony danych osobowych?

GibinskiMPytanie: Jakie zbiory danych osobowych mogę znaleźć u siebie w placówce? Kogo one dotyczą?

GibinskiMPytanie: Jakie zmiany nastąpiły w przepisach związanych z ochroną danych osobowych 30 czerwca 2015 roku?

GibinskiMPytanie: Prowadzę prywatny gabinet lekarski. Nie zatrudniam żadnego personelu. Nie mam też podpisanej z NFZ umowy. Czy obowiązuje mnie zasada ochrony danych osobowych?

GibinskiMCzy placówka medyczna ma obowiązek pobierania od pacjenta pisemnej zgody na przetwarzanie jego danych osobowych?

Zobacz również...

loading...
  AKTUALNOŚCI