Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaJestem asystentką stomatologiczną. Zaczęłam pracę w nowej placówce dentystycznej. Czy pracodawca ma obowiązek skierować mnie oraz zapłacić za moje badania pracownicze?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPowołałam w placówce Inspektora Ochrony Danych. Został nim nasz pracownik, oczywiście zostało zwiększone jego wynagrodzenie. Jednakże pracownik zachowuje się karygodnie oraz nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Słyszałam, że z funkcji IOD nie można zwolnić. Czy to prawda? Co teraz mam zrobić z takim pracownikiem, z którego nie jestem zadowolona?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówJestem właścicielką kliniki dentystycznej i stomatologiem. W naszej klinice mamy opcję płatności ratalnej. Mam kłopot z jednym pacjentem. Zobowiązał się on do płatności ratalnej. Jednak po skończonym leczeniu otwarcie powiedział, że więcej nie zapłaci, bo go na to nie stać. Jak teraz mam sobie poradzić z takim pacjentem? W jaki sposób wyegzekwować od niego zapłatę za wykonaną usługę?

nowygabinet.pl - Pytania do prawnikaChciałbym zapytać, czy są przepisy, które mówią jak często należy przeprowadzać audyt RODO? Coraz częściej zgłaszają się do mnie firmy, które straszą mnie karami, jeżeli nie zgodzę się na audyt. A zgłaszają się one przynajmniej 2 razy w roku.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPlanujemy otworzyć prywatną, rodzinną klinikę dentystyczną. Mamy już wybrany lokal. W związku z tym mamy następujące pytania. Jakie dokładnie wymogi Sanepidu względem lokalu musimy spełnić, aby można było zacząć przyjmować pacjentów? Czy tylko Sanepid ma wpływ na otwarcie naszej placówki?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaJestem asystentką stomatologiczną. Czy prawdą jest, że mogę wykonywać zabiegi w obrębie jamy ustnej pacjenta bez obecności lekarza?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaNa jakich zasadach można stosować monitoring w placówce medycznej?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaJestem właścicielką kliniki dentystycznej. Rejestracja na wizyty odbywa się tylko i wyłącznie telefonicznie. Mam Panią, która umawia pacjentów, jednak nie ma pomiędzy nami umowy. Co mi grozi, jeżeli ta sytuacja wyjdzie na jaw?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaNiedawno nasz pracodawca w korytarzu oraz gabinetach zainstalował podsłuchy. Chciałabym się dowiedzieć, co nam grozi, jako placówce, jeżeli pacjent nie został poinformowany, że jego głos jest nagrywany?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaJestem lekarzem dentystą. Czy to prawda, że nie można już mieć zainstalowanych kamer w gabinetach? Jakie przepisy o tym mówią?

Zobacz również...

loading...
  AKTUALNOŚCI