Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

Podsiadly PowierzaPozostawienie w kanale zęba pacjenta złamanego fragmentu narzędzia mieści się w ryzyku, związanym z leczeniem. Pacjenci o tym nie wiedzą i uważają to za błąd medyczny. Dlatego wiele roszczeń dotyczy właśnie tej sytuacji. Pozostawienie narzędzia w kanale nie powoduje odpowiedzialności lekarza, ale niepowiadomienie o tym pacjenta już tak. Zobaczmy to na przykładzie.

nowygabinet.pl - Pytania do prawnikaJestem dentystką z Krakowa. Chciałam zadać pytanie dotyczące pacjenta, który jest chory psychicznie. Jak sobie radzić z takimi pacjentami? Czy mogę takiego pacjenta nie przyjąć na wizytę bez podania przyczyny? Czy są może placówki/ miejsca, w które mogę odsyłać takich pacjentów? Czy za odmówienie świadczenia grozi mi jakaś kara?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówJestem asystentką stomatologiczną. Zwracam się pytaniem, czy mogę odmówić asystowania przy pacjencie, jeżeli sprzęt, na którym udzielamy świadczeń nie jest sprawny? Właściciel placówki nie widzi w wadliwym sprzęcie problemu, a to jednak zagraża zdrowiu pacjentów. Czy za brak gotowości do pracy w tych warunkach grożą mi jakieś konsekwencje prawne?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPani doktor leczyła mnie kanałowo. Leczenie było prawidłowe. Jednak jakiś miesiąc po jego zakończeniu znowu zaczął boleć mnie leczony ząb. Gdy poinformowałam o tym panią doktor, zaczęły się problemy. Usłyszałam, że jest ona za dobrym lekarzem, aby popełniać błędy i na pewno jeszcze ktoś „majstrował” przy moich zębach. Próbując porozmawiać z panią doktor, cały czas słyszę od rejestratorki, że doktor jest zajęta. Co mam zrobić w takiej sytuacji?

Wykonywałam zabieg wybielania. Podczas zabiegu poinformowałam pacjentkę o konieczności stosowania tzw. diety białej przez określony czas. Pacjentka po tygodniu przyszła z reklamacją, że efekt wybielania nie jest satysfakcjonujący. W mojej ocenie pacjentka nie zastosowała się do moich zaleceń.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówCzy na wykonanie zdjęcia 3D małoletniemu pacjentowi potrzebna jest zgoda
obojga rodziców?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówProszę podpowiedzieć, jak rozliczyć koszty usunięcia złamanego przeze mnie narzędzia w czasie leczenia kanałowego. Nie byłam w stanie usunąć tego narzędzia i odesłałam pacjenta do innego gabinetu. Druga kwestia dotyczy, czy jeśli biorąc na siebie koszty leczenia powikłania mogę po wystawieniu na moją firmę rachunku przez inny gabinet zaksięgować w kosztach i odliczać?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówCzy, jeżeli trafi mi się niegrzeczny pacjent (dziecko), który nie chce wysiedzieć na fotelu podczas udzielonego świadczenia, mogę na prośbę rodzica unieruchomić pacjenta poprzez siłowe przytrzymanie lub przywiązanie do fotela, a następnie udzielić świadczenia?

nowygabinet.pl - pytania do prawnikaCzy jest dopuszczalne wysyłanie zamków ortodontycznych i pierścieni do recyklingu i przyklejanie ich ponownie?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówJak wytłumaczyć pacjentowi sytuację, że nie mogę mu wydać zamków z aparatu ortodontycznego, który właśnie został zdjęty?

Zobacz również...

loading...
  AKTUALNOŚCI