Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaW naszej klinice miała miejsce niecodzienna sytuacja. Przyszła do nas pacjentka, która nie chciała podać swojego adresu zamieszkania. Po bardzo długiej rozmowie wyszło, że pacjentka jest bezdomna. Pierwszy raz zdarzyło nam się coś takiego. Czy możemy takiej pacjentce odmówić przyjęcia? A jeśli zgodzimy się przyjąć taką osobę, to co należy wpisać w dokumentach, na przykład w polu dotyczącym adresu zamieszkania pacjenta, aby dokumenty były wypełnione zgodnie z prawem?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaW klinice stomatologicznej pojawiła się Pani z podpisanym upoważnieniem przez jednego z naszych pacjentów i zażądała dostępu do dokumentacji medycznej. W jaki sposób powinnam postąpić w takiej sytuacji oraz czy powinnam wydać dokumentację medyczną takiej osobie?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaJestem lekarzem stomatologiem z wieloletnim stażem. Uważam, że niestety przez nowe przepisy, RODO itp. zostaje mi coraz mniej czasu na leczenie pacjenta. Mam zatem pytanie, czy jeżeli brakuje mi czasu na uzupełnienie kartoteki pacjenta, to czy mogę wypożyczyć dokumentację w celu uzupełnienia jej w domu? Co na to przepisy?

nowygabinet.pl - Pytania do prawnikaDo naszej placówki zgłosiła się ostatnio Pani z ubezwłasnowolnionym synem. Chciałem zapytać, czy i jakich formalności muszę dopełnić, aby leczyć pacjenta ubezwłasnowolnionego?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaCzym należy się kierować wybierając program do obsługi pacjentów w gabinetach stomatologicznych?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaPodobno zły stan uzębienia wpływa na przebieg operacji. Chciałem zapytać, czy obowiązkowe jest zaświadczenie od lekarza dentysty przed planowanym zabiegiem?

nowygabinet.pl - Pytania do prawnikaJeśli rejestratorka wydaje dokumentację medyczną z wizyty (drukuje z systemu i wydaje wersję papierową) na podstawie wniosku pacjentki, to czy ten dokument powinien zostać podpisany przez lekarza udzielającego świadczenia? Czy jednak nie musi podpisywać, ponieważ zatwierdził/zamknął ją wcześniej w systemie? Zaznaczam, że nie był to kwalifikowany podpis certyfikowany.

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaJakie są Pana informacje dotyczące elektronicznej dokumentacji medycznej?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaJakie są kary za niedostosowanie przychodni do przepisów dotyczących elektronicznej dokumentacji medycznej? Całe lata prowadzę dokumentacje w wersji papierowej, czy koniecznie muszę to teraz zmieniać?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówOd dłuższego czasu szukam odpowiedzi na pytanie związane z dokumentacją elektroniczną. Czy koniecznie muszę kupić program do e-dokumentacji dostępny na rynku, czy np. mój mąż informatyk może mi taki system zrobić?

Zobacz również...

loading...
  AKTUALNOŚCI