Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

GibinskiMMam problem z roszczeniem pacjentki, która ostatnio przyszła do mnie na wizytę. Świadczenie stomatologiczne zostało wykonane prawidłowo. Po wyjściu z mojego gabinetu pacjentka zaczęła się źle czuć, później doszło do utraty przytomności. Pacjentka uważa, że jest to moja wina i chce uzyskać zadośćuczynienie. W późniejszym czasie okazało się, że pacjentka choruje na cukrzycę, o czym nie zostałam poinformowana przed udzieleniem jej świadczenia. Uważam, że osoba chora ma obowiązek poinformowania o tym fakcie lekarza. Co mogę teraz zrobić, aby obronić się przed takim roszczeniem?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDlaczego protetycy nie przechowują modeli diagnostycznych pacjentów, a lekarze ortodonci muszą je przechowywać?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaW naszej klinice miała miejsce niecodzienna sytuacja. Przyszła do nas pacjentka, która nie chciała podać swojego adresu zamieszkania. Po bardzo długiej rozmowie wyszło, że pacjentka jest bezdomna. Pierwszy raz zdarzyło nam się coś takiego. Czy możemy takiej pacjentce odmówić przyjęcia? A jeśli zgodzimy się przyjąć taką osobę, to co należy wpisać w dokumentach, na przykład w polu dotyczącym adresu zamieszkania pacjenta, aby dokumenty były wypełnione zgodnie z prawem?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaW klinice stomatologicznej pojawiła się Pani z podpisanym upoważnieniem przez jednego z naszych pacjentów i zażądała dostępu do dokumentacji medycznej. W jaki sposób powinnam postąpić w takiej sytuacji oraz czy powinnam wydać dokumentację medyczną takiej osobie?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaJestem lekarzem stomatologiem z wieloletnim stażem. Uważam, że niestety przez nowe przepisy, RODO itp. zostaje mi coraz mniej czasu na leczenie pacjenta. Mam zatem pytanie, czy jeżeli brakuje mi czasu na uzupełnienie kartoteki pacjenta, to czy mogę wypożyczyć dokumentację w celu uzupełnienia jej w domu? Co na to przepisy?

nowygabinet.pl - Pytania do prawnikaDo naszej placówki zgłosiła się ostatnio Pani z ubezwłasnowolnionym synem. Chciałem zapytać, czy i jakich formalności muszę dopełnić, aby leczyć pacjenta ubezwłasnowolnionego?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaCzym należy się kierować wybierając program do obsługi pacjentów w gabinetach stomatologicznych?

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaPodobno zły stan uzębienia wpływa na przebieg operacji. Chciałem zapytać, czy obowiązkowe jest zaświadczenie od lekarza dentysty przed planowanym zabiegiem?

nowygabinet.pl - Pytania do prawnikaJeśli rejestratorka wydaje dokumentację medyczną z wizyty (drukuje z systemu i wydaje wersję papierową) na podstawie wniosku pacjentki, to czy ten dokument powinien zostać podpisany przez lekarza udzielającego świadczenia? Czy jednak nie musi podpisywać, ponieważ zatwierdził/zamknął ją wcześniej w systemie? Zaznaczam, że nie był to kwalifikowany podpis certyfikowany.

nowygabinet.pl - Pytania do PrawnikaJakie są Pana informacje dotyczące elektronicznej dokumentacji medycznej?

Zobacz również...

loading...
  AKTUALNOŚCI