Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

Dla Pacjenta

DOC.20210413.38981826.Plakat minHCV to śmiertelny wirus, który „zabija po cichu”. Prowadzi do wirusowego zapalenia wątroby, a w konsekwencji do jej uszkodzenia i rozwoju raka [1]. Według danych PZH w 2020 roku w Polsce wykryto tylko 942 przypadki osób z WZW C, natomiast rok wcześniej było ich 3327 [2]. Jedynym sposobem zapobiegania skutkom zakażenia jest jego wczesne wykrycie. W całym kraju rusza program darmowych badań w kierunku HCV, z którego może skorzystać każdy z nas!

zezMówi się, że medycyna znacznie poszła do przodu, co oczywiście jest prawdą.  Ale czy zaniedbania z wieku dziecięcego dotyczące chorób oczu można też naprawić i obecnie już dorosłą osobę wyleczyć? Otóż tutaj sytuacja nie jest już taka oczywista, bo wszystko zależy od wady czy rodzaju choroby.

men m minUkład moczowy, inaczej wydalniczy, odgrywa niebagatelną rolę w funkcjonowaniu organizmu. To właśnie on odpowiada za oczyszczenie ciała z powstałych produktów przemiany materii, które są już niepotrzebne i w nieodpowiednich ilościach mogą zagrażać zdrowiu. Układ moczowy ma ponadto wpływ na wyrównanie ciśnienia tętniczego i gospodarkę wodną całego organizmu. Warto zatem zadbać w zdrowy i naturalny sposób o sprawność układu moczowego!

NM1m min 1Szacuje się, że nawet jedna trzecia społeczeństwa ma problem z przewlekłą niewydolnością żylną. Interwencja chirurga naczyniowego jest niezbędna w przypadku zaawansowanego stadium, ale warto umówić się na konsultację już w momencie wystąpienia pierwszych objawów. Na czym polega choroba?

nowoczesny gabinet minJeśli wybieramy się do lekarza specjalisty, chcemy mieć pewność, że trafimy do kogoś, kto ma odpowiednie kompetencje do wykonywania zawodu, jest empatyczny i zaangażowany. Jak wybrać profesjonalny gabinet stomatologiczny, aby być zadowolonym z podjętej decyzji?

znieczulenieLeczenie u dentysty nie musi kojarzyć się z bólem i dyskomfortem. W obecnych czasach, dzięki nowoczesnym preparatom i technikom stomatologicznym, lekarz może przeprowadzić zabieg zupełnie bezboleśnie i bezstresowo. Jakie znieczulenia aktualnie są dostępne dla pacjenta i kiedy powinno się z nich korzystać?

20201123192117.jpgCzęste bóle brzucha oraz problemy z wypróżnianiem mogą być objawem zespołu jelita drażliwego. Warto więc sprawdzić najważniejsze informacje na temat tej przewlekłej choroby, aby w razie czego można było podjąć odpowiednie kroki.

nm2 minPrzewlekła niewydolność żylna dotyczy prawdopodobnie nawet 30 proc. społeczeństwa. Na rozwój schorzenia wpływa m.in. siedzący tryb życia. Już w momencie pierwszych objawów warto skonsultować się z chirurgiem naczyniowym, aby zapobiec rozwojowi choroby. Czym jest niewydolność żylna?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówW Poznaniu uchwalono miejski program profilaktyki stomatologicznej. Skorzysta z niego kilka tysięcy osób, jego głównym celem będzie zmniejszenie występowania próchnicy u młodych poznaniaków.

xray x rayO zdrowie naszych zębów zwykle zaczynamy dbać dopiero w momencie, gdy zaczyna się z nimi dziać coś złego. Jest to ostatni wydatek na jaki mamy ochotę i zawsze wynajdujemy inne potrzebne nam rzeczy – jest to niezbyt rozsądne podejście, które może potem kosztować nas dużo pieniędzy, które wydamy na niezbędne leczenie. Moment, w którym pojawiają się dolegliwości bólowe oznacza już, że doszło do utworzenia się stanu zapalnego lub w zębie pojawił się ubytek – a to wiąże się z mało przyjemnym zabiegiem, którego każdy wolałby uniknąć.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówEksperci z Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej uważają, że ojcowie mogą znakomicie realizować się w roli strażników pięknego uśmiechu i zdrowia jamy ustnej członków własnej rodziniy.

dentist 428648 1920wwwWizyta u dentysty nie zawsze należy do najprzyjemniejszych doświadczeń życiowych, ponieważ wiele osób kojarzy ją z bólem oraz niepotrzebnym strachem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że współczesna stomatologia znacznie się rozwinęła i w dzisiejszych czasach wszelkie zabiegi stomatologiczne wykonuje się w znieczuleniu. Usługi wykonywane są sprawnie i nie odczuwa się podczas nich żadnego bólu. Jeśli ktoś chce jednak trafić do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego musi najpierw wejść na jego stronę internetową. Wysokiej klasy gabinety posiadają swoją witrynę www, na której przedstawiają zatrudnionych specjalistów i prezentują tam swoje wyposażenie oraz akcesoria. Im lepszej jakości sprzęt mają do dyspozycji stomatolodzy, tym większe zaufanie pacjentów. Przy okazji ma się większe szanse na to, że stomatolog postawi właściwą diagnozę i przystąpi do leczenia, eliminując wszelkie wady w ludzkim uzębieniu.

7.Fizjoterapeuta czym się zajmuje minFizjoterapia jest dział medycyny wchodzący w skład rehabilitacji medycznej umożliwiającej pacjentowi powrót do możliwie pełnej sprawności fizycznej. W procesie leczenia fizjoterapeuta wykorzystuje czynniki fizyczne takie jak: prąd, dotyk, światło, ciepło, zimno, woda, ruch czy pole magnetyczne. Każdy z tych czynników inaczej oddziałuje na ciało ludzkie i umożliwia ograniczenie a nawet likwidacje szerokiego wachlarz schorzeń. Fizjoterapeuta specjalizuje się w: przywracaniu i rozwijaniu sprawności ruchowej po urazach, ograniczaniu, likwidacji dolegliwości bólowych, likwidacji stanów zapalnych i obrzęków, redukcji stresów i napięć oraz wspomaga ogólna poprawę stanu zdrowia. Fizjoterapia za pomocą bodźców fizycznych wspomaga przywrócenie stanu równowagi organizmu. We współczesnej medycynie rehabilitacja jest integralną częścią terapii, a rola fizjoterapeutów jest nie do przecenienia.

odlezyny minSkutkiem długotrwałego pozostawania w tej samej pozycji leżącej są odleżyny, czyli źródło wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Powstają one w wyniku niedotlenienia skóry i jej martwicy. Wyróżnia się pięć stopni odleżyn, do których dobiera się pielęgnację i leczenie. Bardzo ważna jest też profilaktyka, aby przeciwdziałać powstawaniu problematycznych zmian skórnych. Stosowane są opatrunki i kosmetyki przeciwodleżynowe, sprzęt medyczny, odpowiednia dieta.

alkohol mWyjście z nałogu wymaga długotrwałej pracy nad sobą i nauki życia bez wspomagania uzależniających substancji. Konieczne jest sięgnięcie po profesjonalną pomoc, której udziela ośrodek leczenia uzależnień. Sprawdź, jak wybrać ten gwarantujący skuteczne i bezpieczne leczenie.

21575269 xxlW dzisiejszych czasach, w których panuje bardzo szybkie tempo życia, wiele osób uskarża się na nadmierną senność i zmęczenie. Bardzo dotkliwie cierpią także z powodu tych dolegliwości osoby chore na cukrzycę. Jakie mogą być przyczyny tego stanu?

Endoproteza stawu biodrowegoEndoproteza jest implantem wszczepionym operacyjnie, zastępującym utraconą funkcję narządu lub narządów. Jest wykonana z biomateriałów biozgodnych, których oddziaływanie na system immunologiczny jest minimalne. Najczęściej stosowane materiały biozgodne to polimery syntetyczne, półsyntetyczne, materiały ceramiczne oraz niektóre metale i ich stopy. Endoprotezy są implantami stosowanymi przede wszystkim do zastępowania uszkodzonych narządów ruchu. Najczęściej zastępują najbardziej narażone na uszkodzenie stawy kończyn dolnych: staw biodrowy i staw kolanowy. Endoprotezoplastyka stawu biodrowego jest najczęściej jedyną szansą na zlikwidowanie bólu, odzyskanie sprawności i powrót normalnej aktywności.

wkladykk minJednym z największych problemów związanych z funkcjonowaniem organizmu człowieka jest fakt, iż człowiek posiada tylko dwa komplety zębów. Te mleczne wypadają w okresie wczesnoszkolnym, zastępowane są przez zęby stałe, które nie mają naturalnej alternatywy. Co więc robić w sytuacji, gdy stały ząb ulegnie uszkodzeniu?

włosySprawdź, jak ekspresowo przywrócić idealny wygląd włosom i przyspieszyć ich rośnięcie.

endokorona korona protetyczna minProtetyk może pomóc nam obecnie nie tylko uzupełnić braki w uzębieniu, ale także poprawić estetykę i wzmocnić osłabione naturalne zęby. Praca protetyka to dziś coraz częściej wykonywanie koron i mostów niż pełnych lub częściowych protez ruchomych. Wynika to zarówno z coraz lepszego stanu uzębienia Polaków, ale także z większej dbałości o estetykę.

dental 2450766 1280 minNajczęstszym sposobem dbania o higienę jamy ustnej jest oczywiście codzienne szczotkowanie, najlepiej po każdym zjedzonym posiłku, tak aby oczyścić przestrzenie między zębami. Od czasu do czasu wiele osób stosuje także specjalną nić dentystyczną lub płyny do płukania. Słysząc jednak o gumach do żucia od razu większości z nas kojarzą się one negatywnie i niesprzyjająco zdrowym zębom. Nic bardziej mylnego! Z myślą o osobach, które chcą pogodzić przyjemne z pożytecznym i dbać bardziej o zdrowie w jamie ustnej stworzono specjalistyczne gumy z ksylitolem. Jak działają i jaka jest ich skuteczność? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Zobacz również...

70's style beautystic for elderly
how much do nude realistic sex doll small tits cost photos?
best swiss replica rolex adds to massive points.