Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystów

Niektóre płukanki do jamy ustnej są bardzo skuteczne w zwalczaniu wirusa SARS-CoV-2. Oczywiście samą płukanką choroby nie wyleczymy, ale możemy zniwelować rozprzestrzenianie się wirusa w gabinecie i zdecydowanie zmniejszyć zagrożenie dla siebie i personelu. Wystarczy, aby pacjent przed zabiegiem wypłukał profilaktycznie jamę ustną. Które płukanki są najskuteczniejsze?

 POBIERZ NAJNOWSZT NUMER

Udostępnianie elektronicznej dokumentacji medycznej to zupełnie nowy temat, który pojawił się wraz z nakazem prowadzenia e-dokumentacji na początku tego roku. Wszelkie wątpliwości jak to zrobić zgodnie z polskim prawem, rozwiewa prawnik Ewa Mazur-Pawłowska.

Laserowe wspomaganie leczenia implantologicznego to kolejny ciekawy temat poruszony w najnowszym wydaniu NGS-u. Czy światło lasera jest w stanie pomóc w leczeniu periimplantitis? Publikujemy przegląd światowych doniesień na ten temat.

Z kolei w cyklu Szkoła Okluzji opublikowaliśmy bardzo ciekawy artykuł pt. Okluzja statyczna i dynamiczna – podstawy mechaniki układu żucia.

W tym numerze nie zabrakło również artykułów dotyczących prawa. Publikujemy przykład postępowania przeciwko lekarzowi, który zataił przed pacjentem, że pozostawił w kanale kawałek narzędzia. Wiele roszczeń pacjentów dotyczy właśnie takiej sytuacji. Czy pozostawienie narzędzia w kanale to wina lekarza? Czasami tak, a czasami nie. Przeczytaj artykuł i nie popełniaj już więcej „głupich” błędów. Oczywiście uzupełnieniem tego numeru są jak zwykle „Pytania do prawnika”, na które odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński, cykl „Przegląd nauki okiem Łukasika”, w którym publikujemy streszczenia najciekawszych prac naukowych oraz cykl „Architektura gabinetu”, w którym prezentujemy koleiny przykład realizacji gabinetu stomatologicznego.

Wyjątkowo numer ten udostępniamy do pobrania za darmo. Kliknij tutaj, aby go pobrać. Spis treści znajduje się tutaj.

Jeśli chcesz wykupić prenumeratę papierową lub elektroniczną naszego czasopisma, to kliknij tutaj.

KUP PRENUMERATĘ

Zobacz również...