Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNarodowy Fundusz Zdrowia wznawia kontrole lekarzy rodzinnych i specjalistów, jest to odpowiedź na docierające sygnały o zamkniętych przychodniach. Do biura Rzecznika Praw Pacjenta od połowy marca wpłynęło ponad 9 tysięcy skarg od pacjentów.

nowygabinet.pl - Znów będzie pełna dostępność do opieki zdrowotnejPrezes NFZ powoła Zespół do spraw opracowania planu przywracania pełnej dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych ograniczonej w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii. Ma on m.in. przygotować rozwiązania finansowe dla lekarzy, którzy nie mogli normalnie pracować w czasie pandemii.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNFZ wprowadził możliwość uzyskania dodatkowego finansowania dla szpitali, gabinetów specjalistycznych i POZ. Pieniądze można uzyskać za tzw. bezpieczny powrót do leczenia pacjentów. Placówki otrzymają 3 proc. wartości faktur przekazywanych do NFZ-u. Na co będzie można wydać te pieniądze?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówRośnie liczba lekarzy, którzy zapowiadają wypowiedzenia umowy z NFZ – tak uważa Andrzej Cisło, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Powodem ma być brak należytej wyceny świadczeń.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNarodowy Fundusz Zdrowia przeznaczy dodatkowo 39 milionów złotych na finansowanie stomatologii w związku z projektowanymi zmianami w wycenie świadczeń w tym zakresie w czasie trwania epidemii. Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup środków niezbędnych do utrzymania zaostrzonych zasad sanitarnych w związku z koronawirusem.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówAndrzej Cisło, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej w imieniu środowiska stomatologicznego domaga się od NFZ urealnienia wycen świadczeń stomatologicznych. Opublikowano specjalną petycję, pod którą podpisało się blisko 1700 lekarzy.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNarodowy Fundusz Zdrowia ogłosił nowy plan finansowania dla stomatologii na rok 2020. Wynika z niego, że pieniądze przeznaczone na leczenie w gabinetach dentystycznych pozostaną na takim samym poziomie, jak w roku poprzednim.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówAndrzej Cisło, wiceprezes NRL i przewodniczący Komisji Stomatologicznej uważa, że na skutek niskich wycen często zdarza się, że lekarze ortodonci wypowiadają umowy. Dodatkowo lekarze z gabinetów ogólno-dentystycznych zamierzają dotrwać do końca pięcioletnich umów i nie przystępować do kolejnego konkursu.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówSpada liczba świadczeń, które wykonują dentyści w ramach umowy z NFZ, jak również liczba gabinetów stomatologicznych, które podpisały umowy z NFZ-em. Tak wynika ze statystyk prowadzonych przez Fundusz.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPo raz kolejny nie udało się zakontraktować doraźnej pomocy stomatologicznej w województwie małopolskim. W tej chwili osoby, które zmagają się z bólem zęba w nocy lub weekend muszą korzystać z komercyjnych gabinetów lub pojechać do ościennych województw.

Zobacz również...

loading...
  AKTUALNOŚCI