Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

nowygabinet.pl - portal dla lekatrzy dentystówOd kilku dni dentyści z Warszawy rozdają swoim pacjentom książkowe bestsellery. Powód? Czytanie ma ich zrelaksować i sprawić, że zapomną o lęku i stresie, jaki towarzyszy leczeniu. To pierwsza, tak nietypowa akcja u polskiego dentysty, wykorzystująca elementy biblioterapii.

ptsUdowadniamy, że Polskie Towarzystwo Stomatologiczne może być inkubatorem dobrych pomysłów, realizatorem interdyscyplinarnych projektów, platformą integrującą naukę ze światem biznesu oraz wyrazistym głosem wszystkich lekarzy dentystów – podsumowuje pierwsze sześć miesięcy pracy prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNawet o 60 procent wzrosły obroty w lecznicach stomatologicznych, które wprowadziły program obejmujący wdrożenie tzw. koordynatora leczenia - tak twierdzi Krzysztof Sokalski, prezes Medical Finance Group.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówAż 82 procent Polaków, którzy w ciągu ostatniego roku korzystało z usług stomatologicznych leczyło się prywatnie. Od początku roku, przynajmniej raz z takiej porady skorzystało czterech na pięciu pacjentów.

stelo wstLato już za pasem! Słoneczne dni to idealny czas, by wpuścić nieco świeżości do swojej garderoby. Nie tylko tej mniej oficjalnej, ale i pracowniczej szafie charakteru dodadzą… kolory! Jakie z nich będą szczególnie modne w rozpoczynającym się sezonie? Jaką odzież medyczną warto nosić tego lata, by czuć się bezpiecznie, wygodnie, a przy tym na czasie? Podpowiadamy!

 

NG100 minWydaliśmy 100. numer nowego Gabinetu Stomatologicznego.

Jeśli chcesz go pobrać w wersji pdf - kliknij w okładkę.

Jeśli chcesz wykupić prenumeratę kliknij tutaj.

 

 

 

Screenshot 1 int minCo trzeci nowy pacjent trafia do gabinetów lekarskich z Internetu. Nie jest to główny kanał pozyskiwania pacjentów. Ale czy warto go ignorować? Zdecydowanie nie. Jak więc bezpiecznie i relatywnie tanio pozycjonować stronę, aby nie narazić się na kary od Izby Lekarskiej? Jest jedno sensowne wyjście - Google Moja Firma.

7426515 xxlSą w stomatologii tematy, o których myśli każdy, ale nie każdy potrafi o nich rozmawiać. Odpowiedni marketing usług stomatologicznych, ich efektywna sprzedaż i związana z tym satysfakcja, także finansowa, to zagadnienia, które są bliskie każdemu, kto prowadzi własną placówkę. Tymczasem zwykło się mówić, że połowa środków przeznaczonych na marketing to pieniądze wyrzucone w błoto. Czy to prawda? Być może, ale tylko wtedy, gdy wydajemy je nie znając mechanizmów, które rządzą rynkiem. Jakie zatem mechanizmy rządzą na rynku stomatologicznym?

Internet staje się pierwszym źródłem wiedzy medycznej i coraz częściej zastępuje wizyty u lekarzy – wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów. W mediach społecznościowych użytkownicy najczęściej szukają rekomendacji w sprawie suplementów diety i opinii o lekarzach. Porad udzielają przede wszystkim internetowi eksperci, blogerzy i sportowcy, rzadziej branżowi specjaliści.

 

Na rynku ciągle jeszcze są tereny, gdzie do poprawy wizerunku i związanego z tym wzrostu przychodów potrzebna jest prawdziwa rewolucja, na wzór tej znanej z popularnego programu telewizyjnego. Jednak w większości przypadków wystarczy naprawdę niewiele, by sprawić, aby nasza praktyka stała się „inna niż wszystkie” i zyskała sobie bardzo pozytywne opinie wśród pacjentów. Trzeba tylko wiedzieć, nad czym należy popracować.

Zobacz również...

loading...
  AKTUALNOŚCI