Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

125279661 sMinisterstwo Edukacji Narodowej zamierza od 1 września wprowadzić nowe przepisy dotyczące podstawy programowej w zawodzie higienistki stomatologicznej. MEN zrezygnował z obowiązujących dotychczas zapisów, które stanowiły, iż wykonywanie zadań przez higienistkę powinno odbywać się pod nadzorem i na zlecenie lekarza dentysty.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówW połowie marca zostanie wybrany zarząd sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Zarząd zostanie wyłoniony spośród zgromadzonych członków higienistek i asystentek stomatologicznych.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDo Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego mogą zapisywać się higienistki i asystentki stomatologiczne. Specjalny formularz pojawił się na stronie internetowej PTS-u. Przedstawicielki tych grup zawodowych mogą zostać tak zwanymi Członkami Wspierającymi.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówHigienistki stomatologiczne i asystentki mają problemy zdrowotne, chodzi o bóle mięśniowo-szkieletowe związane z wymuszoną pozycją przyjmowaną podczas pracy. Dotyczy to w szczególności schorzeń w odcinku szyjnym kręgosłupa, a także bólu w górnej lub w dolnej części pleców.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówHigienistki stomatologiczne będą mogły być członkami PTS-u. Porozumienie w tej sprawie zawarły Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) i Polska Akademia Profilaktyki Stomatologicznej (PAPS).

15316597 xxl minW Wielkiej Brytanii trwają rozmowy na temat zwiększenia kompetencji higienistek stomatologicznych. Chodzi między innymi o możliwość przepisywania przez nie niektórych leków na receptę.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówJeszcze tylko do 15 marca br. można przystąpić do I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Higienistek Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej. To już IV edycja wydarzenia. Po raz pierwszy olimpiada kierowana jest do dwóch grup równolegle – higienistek uczących się oraz higienistek pracujących. Zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne. Już 650 higienistek dokonało rejestracji. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.olimpiadahigienistek.pl

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówZawody medyczne cieszą się niezmiennie dużą popularnością – nie bez powodu. Zapotrzebowanie na profesjonalne usługi z różnych zakresów medycyny zwiększa się, choćby z uwagi na proces starzenia się społeczeństw. Nie inaczej jest w przypadku profesjonalnych usług stomatologicznych. Obsługę na najwyższym poziomie mogą zapewnić nie tylko dentyści, ale również wykwalifikowany personel – w tym: asystentki i higienistki stomatologiczne.

CEDE 2017 zjazd 2 minŚrodowisko higienistek i asystentek mocno stawia na rozwój swoich kompetencji zawodowych, poszukuje skutecznych oraz nowoczesnych praktyk higienizacyjnych. Wydarzeniem wysoko cenionym przez grupę zawodową jest Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych. W tym roku odbyła się druga jego edycja. Hasło przewodnie - „Zawód higienistki i asystentki wart poznania” ściśle wiązało się z założeniami merytorycznymi, jak również z miejscem i czasem organizacji zjazdu. Był nim bowiem Poznań a imprezę zorganizowano w trakcie CEDE 2017.

Finał olimpiady minZa nami kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy z Higieny Stomatologicznej i Promocji Zdrowia Jamy Ustnej. Laureatką olimpiady została Izabela Dudicz, słuchaczka TEB Edukacja w Białymstoku. Z roku na rok rośnie zainteresowanie wydarzeniem. Zwiększa się także liczba szkół, których słuchaczki przystępują do poszczególnych etapów olimpiady. Dla wielu z nich to ważny sprawdzian przygotowania teoretycznego oraz praktycznego przed państwowym egzaminem zawodowym.

Olimpiada dla higienistek start 2017 minW trakcie 26. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2017 uruchomiono rejstrację do IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Higieny Stomatologicznej. Już pierwszego dnia organizatorzy odnotowali wiele zgłoszeń. Po raz pierwszy olimpiada kierowana jest do dwóch grup równolegle. Pierwszą, podobnie do poprzednich lat, stanowią uczniowie policealnych szkół medycznych oraz uniwersytetów medycznych. Drugą, i to jest nowością, będą stanowić dyplomowane higienistki, już aktywne zawodowo. Kwalifikacje potrwają do 15 marca, 2018 r. Po niej nastąpią dwa etapy testów on-line zakończone finałem olimpiady, który odbędzie się w maju 2018 r., w Iławie.

Po pierwsze zdrowiePo raz kolejny w Polskę ruszył program Lato z Radiem a z nim akcja profilaktyczna „Po Pierwsze Zdrowie”. W tym roku, obok badań słuchu, Polacy mogli skorzystać także z badania i porad periodontologicznych. W sumie odwiedzono 20 miast na terenie całej Polski. Zainteresowanie było bardzo duże. Z ekspertami akcji spotkało się około 2500 osób.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPodejmowanych jest coraz więcej działań mających na celu poprawę zdrowia jamy ustnej u najmłodszych. Kolejne takie próby podjęto w Poznaniu. Pracownicy Szpitala św. Wojciecha w Poznaniu postanowili pomóc przedszkolakom zrozumieć dlaczego tak ważna jest właściwa higiena jamy ustnej.

Za nami kolejna, już 22., edycja Międzynarodowych Targów Stomatologicznych w Krakowie KRAKDENT. W tym roku odbyły się one w dniach 6-8 marca. Wśród odwiedzających nie zabrakło także higienistek stomatologicznych, które przybyły niemal z całej Polski. W ramach Targów odbyło się wiele wydarzeń towarzyszących, a wśród nich kolejny kurs medyczny, doskonalący dla higienistek i asystentek stomatologicznych. Hasło przewodnie tegorocznego kursu brzmiało „Podnosimy, jakość obsługi pacjenta.” Sesja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w niej udział ponad 300 higienistek stomatologicznych.

Zobacz również...

loading...
  AKTUALNOŚCI