Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówJaką formę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych mogą przyjąć lekarze i lekarze dentyści, którzy na podstawie ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne złożą wniosek o opodatkowanie dochodów ze swojej działalności w formie karty podatkowej, a naczelnik urzędu skarbowego wyda decyzję odmowną?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówMinisterstwo Rozwoju Pracy i Technologii finansuje program Krajowego Funduszu Szkoleniowego, który zakłada że właściciel gabinetu stomatologicznego na jednego pracownika może pozyskać blisko 16 tysięcy złotych. Warunkiem jest to, że o pieniądze mogą ubiegać się tylko przedsiębiorcy zatrudniający pracowników na podstawie umowy o pracę.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNaczelna Rada Lekarska kolejny raz zabiera głos w sprawie wynagrodzenia lekarzy w ochronie zdrowia. Jej przedstawiciele wyrażają wysokie niezadowolenie ze sposobu, w jaki jest traktowane środowisko lekarskie.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNaczelna Rada Lekarska wielokrotnie apelowała do Ministerstwa Zdrowia o pomoc dla dentystów prowadzących szkolne gabinety dentystyczne. Gabinety ze względu na stan epidemii nie mają szans na funkcjonowanie. Z resortu zdrowia nadeszła odpowiedź.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNaczelna Rada Lekarska poinformowała, kto może ubiegać się o stypendia. Ich celem - jak informuje NRL - jest umożliwienie lekarzom i lekarzom dentystom odbycia stażu w polskim lub zagranicznym ośrodku, lub udział w kursach i warsztatach, celem dokształcenia zawodowego.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówMinisterstwo Zdrowia podjęło się zorganizowania wsparcia finansowego dla rodzin lekarzy zmarłych na COVID-19 - poinformowała Naczelna Rada Lekarska. O przyznanie przez Prezesa Rady Ministrów specjalnych rent, owdowiałym i osieroconym członkom rodzin lekarzy, którzy zmarli z powodu COVID-19, może wnioskować szef resortu zdrowia.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówRuszają pierwsze nabory wniosków w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Można otrzymać blisko 16 tysięcy złotych dotacji na kształcenie pracownika. O pieniądze mogą wnioskować również lekarze i lekarze dentyści, którzy chcą sfinansować szkolenia specjalizacyjne i staże podyplomowe.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówLekarze dentyści na stażu będą zarabiali niewiele więcej niż wynosi płaca minimalna. Do takich wniosków doszli dziennikarze portalu ciekaweliczby.pl. Sprawdzili oni, jak w 2021 r. będą prezentowały się podstawowe wynagrodzenia. Zestawili je z wysokością płacy minimalnej, która w 2021 roku wynosi 2800 zł brutto.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówGłówny Urząd Statystyczny poinformował, że w sierpniu ceny towarów i usług były wyższe niż przed rokiem o 2,9 procenta. Podwyżki nie ominęły też branży medycznej. Usługi lekarskie podrożały o 9,3 procenta, natomiast u dentysty Polacy wydali o 14,5 procent więcej niż rok wcześniej.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPodczas konferencji prasowej w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie, poruszono aktualne problemy w ochronie zdrowia. Pojawił się apel samorządu lekarskiego o uregulowanie płacy lekarzy w zależności od miejsca pracy, doświadczenia i wykształcenia.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził tak zwany biały wywiad. Wnioski jakie wyciągnęli urzędnicy wskazują, że wysokość pobieranych opłat covidowych waha się od 10 zł do 350 zł.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystyówRuszyła platforma zakupowa uruchomiona przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Członkowie PTS mogą kupić wiele produktów po preferencyjnych cenach. Dostepne są m.in. maseczki ochronne, przyłbice, kombinezony, rękawice, środki do dezynfekcji, oczyszczacze powietrza.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDo Rzecznika Praw Obywatelskich wpłynęło zażalenie kobiety, która skarży się na pobieranie dodatkowych opłat przez lekarzy dentystów za przygotowanie gabinetu stomatologicznego dla pacjenta. Nieetyczne jest wykorzystywanie sytuacji epidemii do podwyższenia opłaty za usługi stomatologiczne – uważa pacjentka. Rzecznik stanął po stronie dentystów. Oto co napisał:

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDo uruchomienia branżowej platformy zakupowej przygotowuje się Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. PTS nie będzie prowadziło bezpośredniej sprzedaży, będzie raczej pośrednikiem pomiędzy poszukującymi środków ochrony indywidualnej a producentami i dystrybutorami.

nowygabinetpl - portal dla lekarzy dentystówOgólnopolskie portale rozpisują się na temat podwyżek za usługi w gabinetach dentystycznych. W tytułach pojawiają się nagłówki, że ceny za wizytę, ze względu na epidemię koronawirusa, są wyższe nawet o 150 złotych.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówProfesor Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego skierowała kolejne pismo do Ministra Zdrowia, zwracając uwagę na trudną sytuację praktyk stomatologicznych spowodowaną wirusem COVID-19.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPrezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wystosowało pismo do Ministra Zdrowia oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wynagrodzenia lekarzy zatrudnionych w formie kontraktu w okresie kwarantanny lub izolacji w warunkach domowych.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPowolne odmrażanie gospodarki zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Proces ma się rozpocząć od 19 kwietnia. - Myślę, że to jest dobra wiadomość, jeśli patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji - powiedział minister Szumowski.

Zobacz również...

loading...
  AKTUALNOŚCI