Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówCzy za brak obowiązkowego separatora amalgamatu będzie groziła kara więzienia nawet do 10 lat? Takie zmiany w Kodeksie karnym przewiduje polski rząd. Nie mniej wciąż wszystko jest w trakcie legislacji i nie wiemy jaka będzie ostateczna wersja nowelizacji prawa. Tym bardziej, że urzędnicy w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, jak się wydaje, sami mają problem z interpretacją przepisów.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPoradnia stomatologiczna dla pacjentów z niepełnosprawnościami, gdzie zabiegi są przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym, działa w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. To jedna z nielicznych tego typu lecznic na Mazowszu.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówJaką formę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych mogą przyjąć lekarze i lekarze dentyści, którzy na podstawie ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne złożą wniosek o opodatkowanie dochodów ze swojej działalności w formie karty podatkowej, a naczelnik urzędu skarbowego wyda decyzję odmowną?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówWe Wrocławiu powstanie nowy, już trzeci na świecie, zakład firmy Align Technology. Będą w nim powstawały przezroczyste nakładki Invisalign w technologii druku 3D.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówW Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badanie ankietowe dotyczące agresji pacjentów wobec dentystów. Ankietę wypełnili dentyści praktykujący w obszarze metropolitarnym Nowego Jorku.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDo 22 kwietnia 2021 roku z powodu COVID-19 zmarło już 16 dentystów i 140 lekarzy pozostałych specjalności. Pandemia pochłonęła również 136 pielęgniarek, 21 położnych oraz 13 farmaceutów i 21 ratowników medycznych. Mimo że medycy szczepieni byli w grupie "0" to wciąż przybywa zakażeń i zgonów, choć w zdecydowanie mniejszym nasileniu niż wśród osób niezaszczepionych.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówWarszawski Uniwersytet Medyczny przeprowadził badania, które mają odpowiedzieć na pytanie, co dzieci lubią u dentysty. Chłopcy lubią dostawać prezenty, a dla dziewczynek istotniejsza od zabawki jest atmosfera w gabinecie.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPrawdziwy exodus lekarzy szykuje się po pandemii - tak twierdzą przedstawiciele związków lekarskich. Medycy nie tylko będą nadal wyjeżdżali za granicę, ale zaczną też odchodzić do prywatnej ochrony zdrowia.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystów- Lekarze stażyści powinni móc kwalifikować do szczepień przeciwko COVID-19 również poza miejscem odbywania stażu podyplomowego - zaapelowało do Ministerstwa Zdrowia Prezydium Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Dla studentów ostatnich lat medycyny nie ma takiego ograniczenia. Mogą pracować w dowolnym podmiocie lekarskim.

Fot. Medicover StomatologiaOdwoływane lub przekładane w nieskończoność wizyty - tak w dobie pandemii często "leczymy" zęby. W okresie pierwszego lockdownu, a także w kolejnych miesiącach 2020 roku aż 41% osób potrzebujących dentysty nie skorzystało z jego pomocy - wynika z badań Medicover Stomatologia. Dziś powoli wracamy do leczenia, ale dentyści i tak nie mają złudzeń - wciąż za późno się zgłaszamy, chociaż gabinety są otwarte.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówOd 1 lipca br. lekarze i lekarze dentyści są zobowiązani do wymiany aktualnie używanych kas fiskalnych na kasy fiskalne online. Tego obowiązku nie będą mieć spółki świadczące usługi w zakresie opieki medycznej, która jest świadczona przez lekarzy zatrudnionych na umowy cywilnoprawne.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówTak zwany wskaźnik "R", informujący o tym, ile osób statystycznie może zainfekować jeden zakażony, dla Polski spadł do 0,86. Tak wynika z wykresu przedstawionego przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówKonkurs ofert na udzielanie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych dla osób osadzonych w Zakładzie Karnym w Rzeszowie ogłosił dyrektor tej placówki. - Przedmiotem zamówienia jest udzielanie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych dla osób osadzonych, przebywających w zakładzie karnym w Rzeszowie, w zakresie stomatologii ogólnej.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPonad 1,6 milionów funtów na badania od angielskiego publicznego ubezpieczyciela otrzymał zespół lekarzy dentystów i naukowców z Wydziału Stomatologii Klinicznej Uniwersytetu w Sheffield w Wielkiej Brytanii. Badania mają wyjaśnić, czy terapia poznawczo-behawioralna może pomóc zmniejszyć liczbę dzieci odczuwających strach przed dentystą.

lekarz komputer 2Dzięki rozwiązaniu  o nazwie „Chmura dla zdrowia”, wkrótce możliwe będzie bezpieczne tworzenie, autoryzowanie i gromadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej w Internecie. Celem tego działania jest cyfryzacja ochrony zdrowia i umożliwienie jednostkom medycznym świadczenia e-Usług z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

swiecaMinisterstwo Zdrowia podało dane z początku kwietnia br., z których wynika, że na COVID-19 zmarło do tej pory 339 przedstawicieli zawodów medycznych. Wśród tej grupy dominują lekarze (138) i pielęgniarki (131). Z danych wynika również, że w Polsce z powodu epidemii koronawirusa zmarło 16 lekarzy dentystów.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDentyści z ERO-FDI wykorzystali okazję Światowego Dnia Zdrowia, by zwrócić uwagę wpływu pandemii między innymi na możliwość leczenia zębów w różnych częściach świata. Lekarze utożsamiają się z tegorocznym hasłem "Creating a fairer, healthier world".

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówZ Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA) wynika, że zdecydowana większość lekarzy po ukończeniu studiów pracuje w Polsce. Udział osób zatrudnionych (5 lat po studiach) sięga w tej grupie aż 95%.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówW nowej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się w dobie pandemii koronawirusa, sterylizacja pomieszczeń usługowych, a zwłaszcza gabinetów medycznych i stomatologicznych musi obejmować nie tylko narzędzia i aparaturę, ale całe pomieszczenia. Aby kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo pacjentów, a także swoje oraz personelu, warto wykorzystać nowoczesne możliwości, jakie dają elektroniczne urządzenia.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówW Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy, z której wynika, że dentyści, pielęgniarki i położne będą szczepić Polaków. Określenie tego właśnie w rozporządzeniu jest "zdecydowanie bardziej elastycznym rozwiązaniem w trakcie epidemii", gdy trzeba na bieżąco reagować na sytuację - komentuje Anna Goławska, wiceminister zdrowia.

Zobacz również...

loading...
  AKTUALNOŚCI