Poland 600x100 static ADEC

Warsztaty praktyczne: Nauka ustalania zwarcia centralnego

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówWe Wrocławiu powstanie nowy, już trzeci na świecie, zakład firmy Align Technology. Będą w nim powstawały przezroczyste nakładki Invisalign w technologii druku 3D.

Zakład produkcyjny we Wrocławiu będzie pierwszym w Europie i trzecim na świecie (po zakładach w Juarez w Meksyku i Ziyang w Chinach). Produkcja z fabryki wrocławskiej będzie dostarczana na rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Bezpośrednio z zakładu przezroczyste nakładki Invisalign trafią do współpracujących z firmą lekarzy, którzy będą wykorzystywać je w leczeniu wad zgryzu.
Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie planowane jest na początku 2022 r. Zatrudnienie w nim znajdzie ponad 2500 osób (do końca 2025 r.). Każdego dnia w zakładach firmy na całym świecie powstaje aż 700 000 unikatowych części spersonalizowanych nakładek ortodontycznych. Z systemu Invisalign korzysta ponad 200 000 certyfikowanych stomatologów i ortodontów.
Align Technology (Nasdaq: ALGN) jest wiodącym światowym producentem urządzeń medycznych, zajmującym się projektowaniem i produkcją systemu Invisalign, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad, wykorzystywanych w ortodoncji i stomatologii odtwórczej. (PR)

loading...
  AKTUALNOŚCI