Poland 600x100 static ADEC

14. Konferencja Naukowo-Szkoleniowa WIL

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówWe Wrocławiu powstanie nowy, już trzeci na świecie, zakład firmy Align Technology. Będą w nim powstawały przezroczyste nakładki Invisalign w technologii druku 3D.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDentyści z ERO-FDI wykorzystali okazję Światowego Dnia Zdrowia, by zwrócić uwagę wpływu pandemii między innymi na możliwość leczenia zębów w różnych częściach świata. Lekarze utożsamiają się z tegorocznym hasłem "Creating a fairer, healthier world".

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPaństwowy Egzamin Specjalizacyjny w sesji wiosennej 2021 r. dla lekarzy i lekarzy dentystów powinien zakończyć się jak najszybciej, tak aby rzesza młodych specjalistów mogła zasilić kadry medyczne, walczące z zaostrzającą się pandemią koronawirusa – tak twierdzi Marszałek Senatu, prof. Tomasz Grodzki.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówW prasie medycznej pojawiają się doniesienia, że noszenie maseczek przez wiele godzin może mieć niekorzystny wpływ na stan jamy ustnej. Według niektórych badaczy, może się to przyczynić nawet do rozwoju próchnicy, bo powoduje suchość w jamie ustnej.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystów4 luty to od 2000 roku Światowy Dzień Walki z Rakiem. W tym roku będzie on przebiegał inaczej niż zazwyczaj. Nie będzie białych sobót, spotkań z lekarzami onkologami, ich porad i konsultacji, ich wykładów (choć zapewne część, jak większość życia przeniesie się do Internetu). Nie będzie również Dni otwartych w gabinetach stomatologicznych i bezpłatnych badań przesiewowych.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNa Litwie Państwowe Kasy Chorych informują, że od 1 stycznia nie ma już kolejek dla pacjentów oczekujących na protezowanie dentystyczne. „To jest historyczny moment. Świetna wiadomość dla każdego, kto ma prawo do finansowania protezowania zębów z Funduszu Obowiązkowego Ubezpieczenia Zdrowotnego.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówSpółka Exactus zaprezentowała podstawową identyfikację wizualną przyszłorocznej edycji Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE (Łódź, 16-18 września, 2021 r.). Key visual zdominował kolor zielony.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPrezydium oraz Zarząd Głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego podsumowały rok w czasie posiedzenia, które odbyło się w formie hybrydowej. Podczas spotkania omówiono najważniejsze projekty zrealizowane w 2020 roku.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówSzczepionki przeciw grypie są w ostatnim czasie medialnym tematem. Wiele osób ma problem z ich kupnem. Brakuje ich też w służbie zdrowia.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPrezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wystosowało list do lekarzy z Białorusi. NRL wspiera białoruskich lekarzy w walce o niepodległość. Oto treść przesłania:

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówEksperci uważają, że do 2023 roku, globalny rynek usług stomatologicznych wzrośnie o ponad 130 miliardów dolarów. Rozwój rynku usług stomatologicznych ma napędzać postęp w dziedzinie technologii cyfrowanej i druku 3D.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówŚwiatowa Organizacja Dentystyczna (FDI) stworzyła stronę internetową, na której umieszczane są tematyczne webinary. Dotyczą one zmian w praktyce dentystycznej w dobie pandemii koronawirusa.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystów30 lat temu Poldent – wówczas niewielka rodzinna firma – wyprodukowała w Polsce pierwsze pilniki do endodoncji, będąc jedynym w Polsce oraz jednym z kilkunastu producentów instrumentów do endodoncji na świecie. W tym roku Poldent obchodzi okrągły, 30. jubileusz działalności.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówW Stanach Zjednoczonych wdraża się nowy produkt dla pracowników służby zdrowia, którzy nie są związani ze stomatologią. Z analiz wynika, że właśnie ta grupa zawodowa będzie odgrywać coraz większą rolę w walce o zdrowie pacjentów.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówWidać efekty wprowadzenia w Wielkiej Brytanii podatku od cukru. Zrobiono to, pomimo sprzeciwu producentów napojów i żywności.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDo Rzecznika Praw Pacjenta wpływa w ostatnim czasie wiele sygnałów od pacjentów, wskazujących na niemożność odbycia osobistej wizyty w przychodni ze względu na zagrożenie epidemiczne. Pacjenci informują, że często jedyną proponowaną przez placówki formą konsultacji pozostaje tzw. teleporada, pomimo istnienia podstaw do osobistej wizyty w przychodni, m.in. celem wykonania badania fizykalnego.

Zobacz również...

loading...
  AKTUALNOŚCI