2012
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Uzupełnij dokumentację

Znaczna większość placówek medycznych prowadzi swoją działalność nie stosując podstawowych przepisów prawnych. Aktualne szkolenia BHP ma tylko 9 proc. lekarzy. Natomiast do Państwowej Inspekcji Pracy placówki medyczne wcale nie składają zeznań, choć powinny. Podobnie jest z informacjami do KOBIZE, GIODO, czy rejestru zakuć.

 Umowa najmu gabinetu lekarskiego

Właściciel dużej przychodni mający do dyspozycji więcej niż jeden gabinet, w celu optymalizacji kosztów utrzymania może podpisać umowę z innym lekarzem, któremu będzie wynajmować gabinet. Lekarz prowadzący praktykę zawodową nie może zatrudnić innego lekarza, ale może mu wynająć gabinet.

Zanim się zranisz

Pojawił się projekt nowego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie bezpiecznej pracy ostrymi narzędziami, których używa się przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych. Rozporządzenie wejdzie w życie 11 maja 2013 roku. Wymusi to na właścicielach gabinetów wprowadzenie nowych przepisów sanitarnych posługiwania się ostrymi narzędziami w czasie pracy i ich utylizacji, oraz opracowanie procedur postępowania po zranieniu.

 Ile masz punktów

W listopadzie 2012 roku kończy się kolejny okres rozliczeniowy punktów edukacyjnych. Okresy rozliczeniowe trwają cztery lata. Obecny okres rozpoczął się w 2008 roku.

 Nowoczesne wnętrza gabinetów

Żyjemy w świecie, w którym na co dzień otaczają nas przedmioty coraz piękniejsze, zaprojektowane niejednokrotnie przez mistrzów wzornictwa. Z przyjemnością bierzemy do ręki wyciskarkę do cytryn pomysłu Philippe Starcka lub zapadamy w fotel zaprojektowany przez Arne Jacobsena. Place, skwery, ławki i fontanny w parku tworzą coraz lepszą jakość przestrzeni w miastach. Dzięki temu w naturalny sposób podnosi się świadomość estetyczna społeczeństwa. Wraz z poprawą jakości otaczającej nas przestrzeni zmieniają się wymagania i kształtują upodobania społeczne.

 Lasery Er:YAG z trybem impulsów kwadratowych QSP

Lasery Er:YAG są w codziennej praktyce dentystycznej coraz bardziej popularne. Stosowanie laserów ma wiele zalet. W porównaniu z konwencjonalnym opracowywaniem mechanicznym ogranicza wzrost temperatu¬ry miazgi, zmniejsza ból doświadczany przez pacjenta i zmniejsza ryzyko próchnicy wtórnej. Lepiej łączy żywicę kompozytową z zębiną przy zastosowaniu superkrótkich niskoenergetycznych impulsów z lasera Er:YAG (SSP).

System 3-WAY jako alternatywa dla klasycznych wycisków protetycznych

Jednym z ważniejszych elementów prawidłowo przeprowadzonej procedury leczenia protetycznego jest wykonanie wycisków pola zabiegowego. Kluczowe jest uzyskanie idealnej dokładności odwzorowania pola protetycznego.

 Tymczasowe Materiały

Do wypełnień czasowych (temporary filling) są to materiały stosowane, przed założeniem materiału długoczasowego. Dlatego stawia się przed nimi inne wymagania niż wobec materiałów długoczasowych. Podstawowymi wymaganiami są łatwość zakładania i usuwania z miejsca aplikacji, muszą mieć też korzystny wpływ na tkanki zęba (zwłaszcza na miazgę) i przyzębia.