Wiadomości
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia zapewnia wszystkim lekarzom i aptekarzom dostęp do codziennie aktualizowanej ogólnopolskiej bazy leków. Ponadto otrzymają oni bieżące informacji o lekach wstrzymanych i wycofanych z obrotu. Farmaceuci i lekarze podłączeni do OSOZ mają możliwość aktualizowania informacji zawartych w bazie on-line za pośrednictwem medycznych oraz aptecznych systemów informatycznych. Dzięki temu przepisując lek od razu można sprawdzić czy jest on dostępny lub czy nie został wycofany.

Baza Leków i Środków Ochrony Zdrowia BLOZ to jeden z największych zbiorów informacji o lekach oraz produktach leczniczych dostępnych na polskim rynku farmaceutycznym. Obecnie baza zawiera ponad 155 000 pozycji leków.


- Dzięki szerokiej współpracy z producentami leków, hurtowniami farmaceutycznymi oraz aptekami jesteśmy w stanie dostarczać pełną, rzetelną i wiarygodną bazę, która każdego dnia jest uzupełniana i modyfikowana. Tak opracowana baza stanowi nieocenioną pomoc w bezpiecznym przepisywaniu oraz wydawaniu leków w aptece – podkreśla Rafał Kozioł, Dyrektor Wydziału Systemu OSOZ.

Współpraca z OSOZ wymaga stałego połączenia placówki z Internetem. Za pośrednictwem OSOZ zarówno lekarze, jak i farmaceuci odbierają komunikaty Głównego Inspektora Farmaceutycznego w kilka minut po ich publikacji. Co więcej, ich systemy komputerowe automatycznie blokują możliwość wydania pacjentowi leku zakwestionowanego komunikatem – wstrzymanego lub wycofanego z obrotu, gdyż przy każdorazowej próbie wyboru takiego leku, na monitorze lekarza i farmaceuty wyświetla się okno ze stosowną informacją ostrzegającą.

Nowoczesne technologie informatyczne usprawniają komunikację oraz pozwalają na wzajemną integrację systemów komputerowych, która sprzyja dostarczaniu pacjentom lepszej opieki medycznej i farmaceutycznej.

GAZETKA

nakladki na zeby zdjecie dodatkowe 2 min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA