W połowie grudnia uruchomiliśmy nową wersję naszego portalu nowygabinet.pl. Serwis jest jeszcze bardziej przejrzysty niż poprzedni, działa szybciej, a przede wszystkim zamieściliśmy na nim wszystkie artykuły opublikowane dotąd (w ciągu ostatnich 5 lat) w magazynie Nowy Gabinet Stomatologiczny. Wciąż uzupełniamy starsze artykuły, tak aby na stronie znalazły się wszystkie treści opublikowane na łamach naszego magazynu. Użytkownikom serwisu daliśmy też możliwość dostępu do wszystkich procedur sanitarnych, zgód na leczenie czy różnego rodzaju wniosków prawnych, które były przez nas dotychczas publikowane.
Strona podzielona jest na dwie sekcje: lekarz i pacjent. W sekcji dla pacjenta znajdują się różne przydatne informacje na temat leczenia, diagnostyki, czy profilaktyki schorzeń związanych z jamą ustną. Z kolei część dla lekarzy zawiera informacje potrzebne w zarządzaniu gabinetem stomatologicznym oraz dotyczące najnowszych trendów w leczeniu, materiałoznawstwie czy technologii.
Poziomy dostępu
W zależności od tego czy osoba jest gościem na naszej stronie lub osobą zarejestrowaną ma dostęp do różnych części serwisu. Goście mogą czytać tylko artykuły z sekcji dla pacjentów oraz artykuły z zakładki wiadomości z sekcji dla lekarzy. Osoby, które zarejestrowały się na naszej stronie (rejestracja jest bezpłatna) dodatkowo mają dostęp do artykułów opublikowanych na łamach Nowego Gabinetu Stomatologicznego od pierwszego wydania do wydań z 2017 r. To jest ponad 15 lat naszej historii, która zaczynaliśmy jak Internet dopiero raczkował. Jako, że tych artykułów jest kilkaset, wciąż uzupełniamy poszczególne wydania. Osoby zarejestrowane mają również dostęp również do części Pytania do Prawnika.
Kolejna część sekcji dla lekarza to subskrypcja. Jest to trzeci poziom dostępu do naszego portalu. Dostęp do niego mają osoby, które wykupiły prenumeratę w wersji elektronicznej. W tej części znajdują się wszystkie artykuły opublikowane w latach od 2018 roku do dziś. Wykupując subskrypcje otrzymają Państwo na rok lub na dwa lata dostęp do wszystkich artykułów z ostatnich 5 lat oraz dostęp do pozostałych wcześniejszych artykułów, bowiem subskrybent korzysta również z możliwości, jakie mają osoby zarejestrowane na naszej stronie. Subskrybenci mają również dostęp do ponad 50 wzorów różnych zgód, procedur, wniosków. Oczywiście, gdy ukazuje się nowy numer subskrybenci mają do niego dostęp w wersji internetowej oraz pdf. Wydanie w wersji pdf, wysyłane jest na maila.
Subskrypcja sposobem na dostęp do wszystkich sekcji strony
Osoby, które nie mają wykupionej subskrypcji, a chciałyby zyskać dostęp do całego serwisu zapraszany do naszego sklepu: https://sklep.nowygabinet.pl/46-prenumerata-ngs i wykupienie odpowiedniej subskrypcji. Do wyboru jest prenumerata roczna lub dwuletnia, w wersji albo papierowej, albo elektronicznej (dostęp przez stronę: nowygabinet.pl i pdf) albo obie: papierowa i elektroniczna (wersja premium).
Wyszukiwanie artykułów
Nowa strona daje możliwość wyszukiwania artykułów na kilka sposobów. Najprostszym sposobem jest w zakładce magazyn wybranie konkretnego numeru wydania Nowego Gabinetu Stomatologicznego i poprzez spis treści wybranie konkretnego artykułu. W sekcji subskrypcja w oknie po prawej stronie wyświetla się spis treści wszystkich magazynów z ostatnich 5 lat. Innym sposobem jest użycie wyszukiwarki (na górze strony). Wystarczy wpisać hasło, a system wyświetli podpowiedzi. Korzystając z wyszukiwarki warto być zalogowanym, bo od tego zależy czy system wyświetli artykuły tylko z sekcji dla gości, czy też dla gości i zarejestrowanych, a w przypadku subskrybentów również przeszuka najnowsze artykuły z magazynu.
Trzecim sposobem jest klikniecie w nazwisko autora. Wtedy wyświetlą się tytuły wszystkich artykułów danego autora opublikowane na łamach naszego czasopisma. W tym przypadku, aby zwiększyć zakres wyszukiwania, warto być zalogowanym.
Jak korzystać z subskrypcji - Przewodnik po subskrypcji on-line Nowego Gabinetu Stomatologicznego
Mamy nadzieję że nowa wersja naszego portalu, a przede wszystkim zamieszczone na niej treści przypadną Państwu do gustu i będą Państwo z niej często korzystać.
Jeśli mają Państwo propozycje, które mogłyby usprawnić nasz serwis czekamy na propozycje: